LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plProtesty w fińskich portach mogą zakłócić przeprawy cargo
Transport wodny

Protesty w fińskich portach mogą zakłócić przeprawy cargo

Promy24.com

Finnlines w wydanym dzisiaj komunikacie prasowym informuje, że w związku z przewidzianą na 2 kwietnia akcją strajkową mogą wystąpić zakłócenia w ruchu promowym. Protest prowadzą związki zawodowe przedsiębiorstwa Arctic Shipping, które nie mogą nawiązać porozumienia z nowym pracodawcą.


W toku przejawu solidarności z pracownikami Arctic Shipping do akcji protestacyjnej włączył się Związek Fińskich Marynarzy oraz Fiński Związek Inżynierów. Protest poważnie wpłynie na płynność ruchu w fińskich portach, jeżeli do 2 kwietnia 2015 roku godziny 14:00 związki zawodowe i pracodawca, Arctic Shipping nie dojdą do porozumienia.  Negocjacje załogi fińskich lodołamaczy o warunkach nowych umów o pracę toczą się od dwóch miesięcy.

Pierwszy strajk, tylko pracowników firmy Arctic Shipping, odbył się 12 marca, kiedy to fińskie lodołamacze zaprzestały serwisu, jednakże protest przyniósł znikomy wpływ ze względu na łagodną zimę. Jeżeli tym razem nie zostanie osiągnięty kompromis pomiędzy stronami, będzie to jednak oznaczało, że w fińskich portach nie będą obsługiwane statki posiadające fińską załogę. Ponadto, wsparcie strajku przez Związek Fińskich Marynarzy oraz Fiński Związek Inżynierów będzie miało poważny wpływ na promowy ruch cargo, podczas gdy ruch pasażerski powinien pozostać niezakłócony. 

 « powrót
Biuro Brokerskie Omega