LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TESTY AUT TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 lipca 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04     Kontakt 
www.pgt.plPrzejęcie połączeń autokarowych Wilno-Berlin
Transport drogowy

Przejęcie połączeń autokarowych Wilno-Berlin

16 stycznia 2016 r.   |  AS

Lux Express przejmuje ostatnie w Polsce połączenie autokarowe Simple Express na trasie Wilno-Berlin przez Warszawę i Poznań. Pierwszy autobus w nowych barwach wyjedzie na trasę już jutro. Zmiana jest korzystna, bo wprowadza więcej zniżek dla podróżnych, a przewoźnikowi pozwala skoncentrować się na rozwoju jednej, silnej marki w Polsce. – Wysoki komfort podróży za rozsądną cenę pozostaje bez zmian – podkreśla przewoźnik.

Widoczną w tym tygodniu zmianą dla pasażerów będzie zamknięcie polskiej strony internetowej Simple Expressu. Po wejściu nastąpi automatyczne przekierowanie na adres luxexpress.eu, gdzie można kupić bilety na wszystkie trasy obsługiwane przez przewoźnika, również te międzynarodowe z przesiadkami, jak na przykład Warszawa-Petersburg. Nasze zmiany są odpowiedzią na oczekiwania pasażerów. Po pierwsze,  pasażerowie podróżujący na trasie Wilno-Kowno-Warszawa-Poznań-Berlin otrzymają wszystkie zniżki dostępne dla klientów Lux Expressu. Po drugie, dołączą do programu lojalnościowego PINS, który nie obowiązywał na trasach Simple Expressu – mówi Hannes Saarpuu, Prezes Grupy Lux Express. Nowe zniżki oraz program PINS na dawnej trasie Simple Expressu będą obowiązywać od 1 kwietnia.

Połączenie z Wilna do Berlina będzie obsługiwać pięć dotychczasowych autokarów, które stopniowo zmienią swoje barwy, o czym będziemy mogli przekonać się już we wtorek (19 stycznia br). Po czterech latach żółte autobusy Simple Expressu znikną do końca stycznia z krajobrazu polskich dróg. Tym samym skupiamy się na rozwoju siatki połączeń Lux Expressu. Obecnie jesteśmy w ośmiu polskich miastach. W tym roku dołączą do nich kolejne – zapowiada Saarpuu. 

Pasażerowie Lux Expressu na dawnych trasach Simple Expresu mogą korzystać z wielu udogodnień: darmowej sieci Wi-Fi, naładować telefon dzięki gniazdkom dostępnym przy każdej parze siedzeń. Poza tym na klientów czekają wygodne i odchylane fotele, komfortowa przestrzeń na nogi oraz personalne systemy multimedialne, umożliwiające oglądanie filmów, słuchanie muzyki oraz skorzystanie z pakietu dostępnych gier. Pojawienie się autokarów Lux Expressu na trasie Wilno-Kowno-Warszawa-Poznań-Berlin nie zmienia wyposażenia oraz dotychczasowych usług na pokładzie 5 autokarów, które zostaną jedynie przemalowane na nowe barwy. Jedyną różnicą, w porównaniu z innymi autokarami Lux Expressu, będzie brak ekspresu do kawy.

Lux Express oraz Simple Express należą do Grupy Lux Express, największego przewoźnika autokarowego w regionie Morza Bałtyckiego, oferującego połączenia w 10 krajach. Marka Simple Express pojawiła się w Polsce w 2012 roku, oferując międzynarodowe przewozy autokarowe w komfortowych warunkach i w przystępnej cenie. Trzy lata później, po wejściu na polski rynek marek Lux Express i Lux Express Special, oferujących jeszcze wyższy standard dla pasażera, przewoźnik rozpoczął stopniową zmianę autokarów Simple Expressu na Lux Express. Na przykład, we wrześniu ubiegłego roku do siatki połączeń Lux Expressu dołączył kurs Wilno-Warszawa-Wrocław-Praga. Grupa Lux Express nie rezygnuje całkowicie z marki Simple Express, która nadal będzie wozić pasażerów w Krajach Bałtyckich i Rosji. Obecnie połączenia międzynarodowe Lux Expressu przez Polskę obejmują trasy Wilno-Kowno-Warszawa-Poznań-Berlin, Wilno-Warszawa-Wrocław-Praga, Warszawa-Kraków-Budapeszt. Trasa Warszawa-Wilno jest obsługiwana przez autokary Lux Express Special. 

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega