LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPrzejrzystość procesów logistycznych
Logistyka

Przejrzystość procesów logistycznych

AsstrA Track & Trace Visibility

SC

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie każdy dostawca usług transportowych i logistycznych stara się oferować Klientom jak najlepsze wyniki. Aby osiągnąć zamierzony cel firmy logistyczne sięgają po zautomatyzowane systemy informatyczne wspierające procesy w zarządzaniu łańcuchem dostaw.


Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA   |   Fot. AsstrA

Obecnie Klienci chcą jednym kliknięciem złożyć zamówienie, śledzić ładunek na każdym etapie transportu i jak najszybciej uzyskać oczekiwany wynik. Jednocześnie wymagania pozostają rygorystyczne: minimalizacja ryzyka i uzyskanie najwyższej jakości usług za najniższą cenę.

Przykładem takiej zautomatyzowane technologii dla dostawcy usług logistycznych jest rozwiązanie AsstrA Track & Trace Visibility. Dzięki niej Klienci otrzymują informacje o lokalizacji ładunku w czasie rzeczywistym, przewidywanym czasie przybycia (ЕТА – estimated time of arrival) oraz dodatkowych sposobach optymalizacji procesów wewnętrznych w oparciu o przedstawione dane. Według analizy rynkowej w 2019 r. rozwiązania do śledzenia ruchu wyceniono na 2,2 mld USD przy rocznej stopie wzrostu na poziomie 18%.

Dzięki zastąpieniu starych metod nowoczesnymi technologiami monitorowania transportu partnerzy logistyczni pomagają Klientom uniknąć zbędnych kosztów. Dzięki dokładnej lokalizacji ładunku i przewidywanym czasie przybycia procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem można zaplanować z wyprzedzeniem. Pracownicy magazynu są przydzielani do właściwej bramy z odpowiednio przygotowanymi wózkami widłowymi i innym sprzętem, podczas gdy ciężarówka jest jeszcze w trasie. Dzięki informatycznemu rozwiązaniu Klient z wyprzedzeniem otrzymuje informacje o ewentualnym opóźnieniu oraz, w związku z zaistniałą sytuacją, zmienia rozkład czasu pracy.

W sytuacjach, gdy przestrzeń magazynowa jest ograniczona lub ładunek musi dotrzeć na przenośnik just-in-time, konsekwencje braku dokładnych informacji o lokalizacji ciężarówki lub harmonogramu przejazdu mogą być dość znaczące. Zatrzymanie przenośnika taśmowego na godzinę generuje duże koszty, dlatego rozwiązanie Track & Trace oraz ETA gwarantuje Klientom kontrolę nad takimi sytuacjami i optymalizuje koszty.

Aby sprostać potrzebom rynku i wymaganiom Klientów korporacyjnych grupa AsstrA nawiązała współpracę z Shippeo, europejskim dostawcą rozwiązań w zakresie integracji GPS do jednej bazy danych. Dzięki nawiązanej współpracy Klienci otrzymują dokładne informacje o lokalizacji ładunku, automatyczne powiadomienia o przybyciu ciężarówki do ważnych punktów kontrolnych oraz prognozy przybycia na miejsce dostawy.

Obecnie projekt Track & Trace Visibility jest dostępny wyłącznie dla przesyłek transportem drogowym, a w najbliższej przyszłości ma obsługiwać również przesyłki kolejowe i morskie. Dalsze udoskonalenia systemu umożliwią Klientom śledzenie ładunków na stacjach i portach podczas załadunku i rozładunku.

Celem AsstrA jest zdolność przewidywania nieoczekiwanych zdarzeń podczas transportu. Zamiast skupić się na koordynowaniu projektu, który jest realizowany zgodnie z planem, zespół weryfikuje nieprzewidziane zdarzenia i koncentruje się na znalezieniu rozwiązania. W przyszłości system automatycznie dostosuje plan działań. Na przykład, jeżeli okno rozładunkowe będzie w danym momencie niedostępne, algorytm zasugeruje nową opcję. Poprzez optymalizację operacji magazynowych specjaliści AsstrA planują zaoszczędzić czas i pieniądze - komentuje Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.

[ materiały AsstrA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega