LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPrzewóz towarów na trasie Tokio-Warszawa
Transport lotniczy

Przewóz towarów na trasie Tokio-Warszawa

Nowe możliwości za sprawą umowy LOT Cargo i JAL Cargo

Mikołaj Marszycki

LOT Cargo podpisało umowę z JAL Cargo - jednym z największych przedsiębiorstw tego typu w Japonii, które od teraz odpowiedzialne będzie zarówno za sprzedaż powierzchni cargo w Dreamlinerach LOT-u jak i za ich obsługę na tokijskim lotnisku Narita. Posiadanie silnego partnera w Japonii ma zapewnić spółce zdobycie ważnej pozycji na tym dynamicznie rosnącym rynku.


Od lewej: Tsuyoshi Yamamura i Mariusz Kuczek   |   Fot. Mikołaj Marszycki

Porozumienie GSA (General Sales Agreement) podpisano 17 września w siedzibie polskiego przewoźnika w Warszawie. Na jej mocy JAL Cargo będzie reprezentować LOT w Japonii. Obie firmy będą też oferować wzajemnie powierzchnie frachtowe na innych obsługiwanych przez siebie trasach.

Rozpoczynając współpracę z JAL Cargo chcemy dostarczenia dla naszych klientów usług przewozu cargo lotniczego na najwyższym poziomie. Spodziewamy się również optymalizacji wielu łańcuchów dostaw u naszych partnerów logistycznych - powiedział Mariusz Kuczek, dyrektor biura LOT Cargo podczas podpisywania umowy.

Nowy, ważny kierunek. Tokio to nowy kierunek na mapie połączeń LOT ważny nie tylko jeśli chodzi o przewóz pasażerów. Dreamlinery polskiego przewoźnika, które już od stycznia 3 razy w tygodniu będą obsługiwały rejsy między Warszawą a stolicą Kraju Kwitnącej Wiśni skrywają pod pokładem aż 65 m3 powierzchni do przewozu ładunku o łącznej masie do 15 t.

To ogromna szansa dla przedsiębiorców, którzy od stycznia dużo łatwiej i sprawniej będą mogli przesyłać swoje towary między portami lotniczymi w Japonii i Centralnej Europie. Już dziś eksport towarów z Japonii do Polski osiąga 1,1 mld a import przekracza 1,5 mld euro rocznie. To ogromny potencjał - przekonywał Kuczek.

To wielki zaszczyt ogłosić, że Japan Airlines (JAL) zostały przedstawicielem LOT Cargo w Japonii. Jesteśmy przekonani, że wykorzystując szeroką siatkę sprzedaży i doświadczenie swoich pracowników JAL może zapewnić w tym zakresie najlepsze usługi. Bezpośrednie połączenie z lotniska Narita do Warszawy pozwala nam również dotrzeć do tej części Europy ze wspólną ofertą. Już od dziś możemy zapewnić sprawny transport ładunków pomiędzy klientami w wielu regionach, do których latają obie linie. To na pewno także wsparcie gospodarek obu krajów - dodał Tsuyoshi Yamamura, dyrektor generalny JAL Cargo.

Dreamliner LOT-u w pierwszy bezpośredni rejs z Warszawy do Tokio wystartuje 13 stycznia 2016 r. Powierzchnia cargo jest już dostępna w sprzedaży na wszystkich rynkach obsługiwanych przez przewoźnika« powrót
Biuro Brokerskie Omega