LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
16 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plPrzyspieszenie w elektryfikacji transportu drogowego
Transport drogowy

Przyspieszenie w elektryfikacji transportu drogowego

Scania i Einride podpisali umowę na dostawę 110 elektryków

SC

110 pojazdów ciężarowych to największe jak dotąd zamówienie elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania. Rozpoczyna ono współpracę Scania z firmą Einride w zakresie rozwoju produktów.


110 pojazdów ciężarowych to największe jak dotąd zamówienie elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania. Rozpoczyna ono współpracę Scania z firmą Einride w zakresie rozwoju produktów.   |   Fot. Scania

Szwedzka firma Einride, wiodący dostawca kompleksowych cyfrowych, elektrycznych i autonomicznych rozwiązań w zakresie dostaw, włączy 110 elektrycznych pojazdów Scania do swoich działań w drugiej połowie 2022 roku. Einride posiada jedną z największych w Europie flot elektrycznych pojazdów ciężarowych, a dzięki temu partnerstwu będzie umacniać swoją obecność na rynku.

Cała flota pojazdów Scania zostanie zbudowana zgodnie z wymaganiami Einride i będzie obsługiwana przez pierwszy tego rodzaju system operacyjny Saga, który zapewnia wydajne dostawy pojazdami elektrycznymi. Analizy danych floty, generowane przez platformę Saga będą dostarczane Scania w celu dalszego wspólnego rozwoju produktów.

Podjęcie tego ważnego partnerstwa ma dla nas ogromne znaczenie, zwłaszcza z punktu widzenia dalszego rozwoju w Europie. 110 pojazdów Scania w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia naszej floty. Ponadto, łączenie sił z renomowanymi graczami branżowymi, takimi jak Scania, pomaga nam napędzać innowacje i rozwój produktów w branży transportowej – komentuje Ellen Kugelberg, dyrektor ds. produktów w Einride.

Zamówienie Einride to największa jak dotąd umowa Scania na dostawę elektrycznych pojazdów ciężarowych w Europie. To początek nowego długoterminowego partnerstwa, które przyczyni się do realizacji ambicji obu firm w zakresie zwiększenia skali elektrycznego transportu drogowego.

Podzielamy tę samą wizję dekarbonizacji ciężkiego transportu. Praca z Einride nad wspólnymi nowymi rozwiązaniami technicznymi i usługami cyfrowymi, które w sposób zrównoważony przyczynią się do rozwoju naszej branży, przynosi ogromną satysfakcję – mówi Fredrik Allard, dyrektor ds. e-mobilności w Scania.

Flota 110 elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania rozpocznie operacje transportowe w Europie w 2022 i pierwszej połowie 2023 roku.

[ materiały Scania ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega