LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRekordowe wyniki fińskiego przewoźnika
Transport wodny

Rekordowe wyniki fińskiego przewoźnika

Wielomilionowe inwestycje przyniosły efekt

HH

Zarówno III kwartał, jak i pierwsze dziewięć miesięcy 2017 r. okazały się rekordowe dla Finnlines. Jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział komentując wyniki szef armatora, Emanuele Grimaldi.


W skład floty armatora wchodzą promy typu ro-ro i ro-pax   |   Fot. Finnlines

Już w I kwartale 2017 r. zysk netto spółki wyniósł 11,2 mln euro i był większy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy sięgnął 8,3 mln euro. W III kwartale tego roku wzrósł o 2,2 mln euro do poziomu 32,5 mln. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 r. urósł z kolei, o 11,5% – do 67,9 mln euro. W tym samym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten wynosił 60,9 mln euro.

Te rosnące wyniki to efekt kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest poprawiający się wciąż stan fińskiej gospodarki. Powiodły się też wielomilionowe inwestycje armatora, które polegały na dostosowaniu floty do wymogów środowiskowych - m.in. poprzez ograniczenie emisji związków siarki. Ich wysokość sięgnęła ok. 100 mln euro. Przewoźnik zwiększył także w ostatnim czasie oferowaną przestrzeń ładunkową poprzez wydłużenie czterech jednostek z opcją zwiększenia długości dwóch kolejnych (kosztowało to ok. 70 mln euro). Przełożyło się to na znaczące oszczędności - zmniejszenie kosztów w przeliczeniu na każdą transportowaną jednostkę.

Wszystko wskazuje na to, że również cały rok 2017 armator również zamknie rekordowym wynikiem. Do zrealizowania tego celu brakuje już ponoć niewiele. To będzie nasz trzeci rekordowy rok, a wszystko za sprawą odpowiedniej strategii, a także podejmowanym decyzjom operacyjnym oraz finansowym, które ukierunkowane są na zwiększenie konkurencyjności - powiedział Emanuele Grimaldi. Przypominając jednocześnie, że stanie się to: w czasie, kiedy Finlandia świętuje 100-lecie niepodległości, a Finnlines 70-lecie swojego istnienia.

Finnlines jest jednym z najważniejszych operatorów promowych, działających w obszarze Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Armator dysponuje flotą, w skład której wchodzą promy typu ro-ro oraz ro-pax. Przewoźnik oferuje m.in. połączenia do Belgii, Estonii, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Polski (np. połączenie Gyynia-Hanko) czy Wielkiej Brytanii. Właścicielem wszystkim udziałów w firmie jest grupa Grimaldi.« powrót
Biuro Brokerskie Omega