LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRekordowy grudzień i rok Kraków Airport
Transport lotniczy

Rekordowy grudzień i rok Kraków Airport

AS

W 2015 r na krakowskim lotnisku obsłużono 305 826 pasażerów, co oznacza wzrost o 14% w stosunku do grudnia 2014 roku i najlepszy grudniowy wynik w historii portu. Rekordowy był także cały 2015. Po raz pierwszy w historii krakowskie lotnisko zamknęło rok z wynikiem ponad 4 mln odprawionych pasażerów.

 Łącznie w roku 2015 obsłużono 4 221 171 pasażerów, czyli o 11% więcej niż rok wcześniej. Wzrost zanotowano także w liczbie operacji lotniczych, których wykonano 36 345 (+2%). Kraków Airport jako pierwsze lotnisko regionalne w Polsce osiągnęło taki wynik.

Wiedzieliśmy, że to będzie dobry rok, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak dobry.  Obsłużyliśmy ponad 400 tys. pasażerów więcej niż w ubiegłym rokuCieszą nas szczególnie wyniki osiągane przez nowych przewoźników – British Airways, KLM, Swiss International Air Lines. – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Po kilku miesiącach operowania z Krakowa linie te zwiększają częstotliwość lotów, KLM nawet dwukrotnie - z 7 do 14 rejsów tygodniowo. To pokazuje, że mamy klientów gotowych zapłacić nieco więcej za produkt o wyższym standardzie.

W ubiegłym roku z Krakow Airport operowało 18 regularnych przewoźników. Najwięcej pasażerów skorzystało z oferty linii: Ryanair, easyJet, Lufthansa, Norwegian oraz LOT. Wszystkie linie regularne zaoferowały niemal 4,8 mln miejsc na niemal 33 tys. rejsów z/do Kraków Airport. Średnie wypełnienie samolotów przewoźników regularnych w 2015 roku wyniosło 84,5%. Średnia dobowa liczba obsłużonych pasażerów wzrosła z 10,5 tys. do 11,6 tys. osób dziennie. Wśród kierunków regularnych najpopularniejszymi krajami były Wielka Brytania, Niemcy i Włochy. Pasażerowie korzystający z czarterów podróżowali najczęściej z/do Grecji i Turcji.

Plany krakowskiego lotniska na 2016 rok zakładają obsłużenie 4,5 miliona pasażerów.  Przewoźnicy zapowiedzieli uruchomienie siedmiu nowych kierunków regularnych i czterech czarterowych.

[ materiały prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega