LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 lutego 2019 r.
Reklama   +48 22 620 92 04       Kontakt 
www.pgt.plRemont Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk
Transport wodny

Remont Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk

29 czerwca 2017 r.   |  HH

Na mocy podpisanej 26.06 umowy, jeszcze w tym roku, zostaną przeprowadzone prace skupiające się na umocnieniach brzegowych końcowego odcinka 12f-14 Nabrzeża Szczecińskiego. To kolejna inwestycja Portu Gdańsk realizowana z myślą o poprawie bezpieczeństwa.


Podpisanie umów na remont Nabrzeża Szczecińskiego w Gdańsku / Fot. Doraco

W ramach prac, które rozpoczną się w lipcu tego roku, odbudowane zostanie istniejące umocnienie brzegowe, a część nadwodna nabrzeża zostanie rozebrana i zmodernizowana, wraz  z umocnieniem skarpowym, w standardzie, który spełniają sąsiadujące odcinki. Realizacja tego  kontraktu, o łącznej wartości 1 369 499,99 złotych, ma potrwać maksymalnie 33 tygodnie. Wszystkie prace będą prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie czynnego toru wodnego.

Inwestycja jest kolejnym etapem gruntownej modernizacji całej infrastruktury portowej, w ramach planu strategicznego realizowanego do 2027 roku, jak również ważnym elementem estetyzacji terenów portowych – mówi Marcin Osowski – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury z Zarządu Portu Morskiego Gdańsk. – Wszystkie przedsięwzięcia, o łącznej wartości 700 milionów złotych, mają na celu poprawę bezpieczeństwa i konkurencyjności portu.

Port Gdańsk, położony w centralnej części południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego, w jednym z najszybciej rozwijających się rejonów Europy, jest ważnym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym. Zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej strategią Port Gdańsk odgrywa znaczącą rolę jako ogniwo Transeuropejskiego Korytarza Transportowego nr I, łączącego kraje skandynawskie z Południowo-Wschodnią Europą.

- Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w rozwoju Portu Gdańsk i zwiększaniu jego potencjału biznesowego – mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Doraco. – Przebudowa Nabrzeża Szczecińskiego to kolejna inwestycja, którą realizujemy w gdańskim porcie. Warto wspomnieć, że w latach 2004-2005 przebudowaliśmy również odcinek Nabrzeża Szczecińskiego Przeładunkowego w rejonie Gdańskiego Terminala Kontenerowego.

Korporacja Budowlana Doraco ma na swoim koncie wykonawstwo licznych inwestycji hydrotechnicznych, m.in. w portach w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Elblągu i Świnoujściu. Do najbardziej spektakularnych inwestycji realizowanych przez firmę w ostatnich latach należą m.in. falochron dla Gazoportu LNG w Świnoujściu, przebudowa ujścia Wisły czy przebudowa nabrzeża WOC, realizowana w dwóch etapach i budowa Granicznego Posterunku Kontroli Weterynaryjnej dla Portu Gdańsk.

[ Doraco ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega
Aktualne wydanie PGT 6-7/2019
© 2017 by Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o.
Polskie Wydawnictwo Transportowe Sp. z o.o., ul. Kieślowskiego 3c/30, 02-962 Warszawa
Tel.: +48 22 620 92 14
KRS: 45946, Regon: 010269289, NIP: 526-00-10-038, Kapitał zakładowy: 100 000 PLN
Prezes Zarządu: Alicja Ferdynus