LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRemont torów na linii E20 Warszawa - Poznań
Transport szynowy

Remont torów na linii E20 Warszawa - Poznań

MM

Konsorcjum firm STRABAG, ZUE i BUDIMEX zmodernizuje 63 km dwutorowej zelektryfikowanej linii kolejowej nr E20 między Żychlinem a Barłogami.  Inwestycja wykonana zostanie w formule „buduj” z planowanym terminem zakończenia w październiku 2020 r. Koszt przebudowy wyniesie ok. 560 mln PLN netto.


To już trzecia umowa na realizację inwestycji kolejowej od początku bieżącego roku. Jest ona dla nas bardzo ważna, pokazuje bowiem, że jesteśmy wiarygodni i mamy potencjał. W trakcie 30 lat istnienia firmy STRABAG wybudowaliśmy wiele stacji i setki kilometrów torów na terenie całej Polski. Nasze inwestycje powstają w oparciu o  najnowocześniejsze technologie, maszyny i urządzenia, a także koncernową wiedzę i doświadczenie – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Roboty przebiegały będą na odcinku o długości ok. 63 km. Konsorcjum przebuduje nawierzchnię torów oraz wykona zabudowę rozjazdów (114 szt.). W ramach kontraktu wybudowane zostanie   lokalne centrum sterowania ruchem (LCS) w Kutnie. Powstaną 4 mosty kolejowe, 3 wiadukty, 2 przejścia podziemne pod torami, mur oporowy i 17 przepustów dla zwierząt.  Po zakończeniu inwestycji pociągi pasażerskie będą mogły jechać z maksymalną prędkością 160 km/h, natomiast pociągi towarowe z prędkością do 120 km/h.

Modernizowany odcinek rozpoczyna się od wschodu przed stacją kolejową Stara Wieś i kończy za stacją Barłogi. Fragment linii należy do korytarza transportowego  E20 Kunowice – Poznań – Warszawa – Terespol, który łączy Berlin z Moskwą. Konsorcjum roboty wykona w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa-Poznań – pozostałe roboty, odcinek Sochaczew-Swarzędz”, realizowanego w ramach unijnego instrumentu finansowego Connecting Europe Facility (CEF).

[ STRABAG ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega