LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
16 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRosną magazyny na Pomorzu
Logistyka

Rosną magazyny na Pomorzu

Kolejna inwestycja zrealizowana

MM

Zakończyła się budowa Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale 4. Magazyn, który wystartował jako projekt spekulacyjny, jest już w 72% wynajęty.

Sukces komercyjny tego obiektu, o powierzchni ok. 17,5 tys. m2.,, wpłynął na decyzję inwestora, firmy 7R Logistic, o rozpoczęciu następnego projektu na terenie parku logistycznego w Kowalach.

Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale 4 położone jest w dogodnej pod względem logistycznym lokalizacji - w pobliżu drogi S6, obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod składowanie towarów, magazyn posiada również zaplecze biurowo-socjalne. Centrum posiadające 21 doków, w tym jedną bramę kurierską wyposażono w oświetlenie LED. Budowa obiektu trwała 6 miesięcy.

Nieustannie rozwijająca się infrastruktura Pomorza w znacznym stopniu może wpłynąć na dalszy rozwój rynku magazynowego w tym regionie. Widząc ogromny potencjał rynku, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego, piątego już magazynu na terenie naszego parku logistycznego – powiedział Ryszard Gretkowski wiceprezes zarządu spółki.

Wykonanie magazynu rozpoczęto w systemie spekulacyjnym i już po trzech pierwszych miesiącach budowy obiekt był w 60% skomercjalizowany. Jednym z pierwszych najemców została firma Pika Sp. z o.o. zajmująca się outsourcingiem procesów biznesowych m.in. tradycyjną archiwizacją informacji.

W związku z prowadzoną przez tę spółkę działalnością, powierzchnia magazynowa została indywidualnie dostosowana do przechowywania dokumentów np. pod względem wszelkich zabezpieczeń przeciwpożarowych. W magazynie zainstalowano system wczesnego ostrzegania przed pożarem i zwiększono odporność ogniową budynku powyżej 4000 MJ/m2.

7R Logistic jest firmą zajmującą się przygotowaniem, realizacją i zarządzaniem nowoczesnymi obiektami magazynowymi. Specjalizuje się w inwestycjach build to suit. Spółka jest inwestorem Parku Logistycznego Gdańsk-Kowale, Centrum Logistycznego Kraków-Kokotów, Centrum Logistyczno-Biurowego Sosnowiec Milowice i Centrum Biurowo-Serwisowych MAN w Małopolu i w Modlnicy.« powrót
Biuro Brokerskie Omega