AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRozbudowa zakładu w Gorzowie
Logistyka

Rozbudowa zakładu w Gorzowie

Inwestycja Faurecii w kompleksie Logicor

7 września 2015 r.   |  Hubert Hryniewicz

Logicor, operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył niedawno rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii - producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.


Decyzję o rozbudowie zakładu na terenie Logicor Gorzów podjęliśmy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na produkcję wysokiej jakości elementów wyposażenia samochodów – poinformował Artur Zieleń, Operations Director FIS NER w firmie Faurecia.

Przeprowadzona w cztery miesiące rozbudowa to część inwestycji o charakterze build-to-suit, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu Faurecii. Hala o powierzchni 17,3 tys. m² w parku logistycznym Logicor Gorzów została powiększona o kolejne 12,8 tys. m², tworząc budynek o łącznych wymiarach przeszło 30 tys. m². Powiększeniu hali produkcyjno-magazynowej towarzyszyło przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej. Drugi etap projektu - powiększenie części biurowo-socjalnej zakończy się w listopadzie 2015 r.

Faurecia Gorzów SA działa od 12 lat i posiada w Gorzowie dwa zakłady produkcyjne, w tym jeden wybudowany w 2010 r. Obecnie w fabryce na terenie Logicor Gorzów zatrudniamy ponad 600 osób, natomiast po rozbudowie, tj. do końca 2017 r., przybędzie 400 dodatkowych miejsc pracy – zaznacza Zieleń.

Kompleks w Gorzowie zlokalizowany jest na terenie Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej i znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Szczecin – Gorzów Wlkp.), łatwo dostępnej z autostrady A2, 53 km od granicy z Niemcami.

Obiekty logistyczne Logicor w regionie Europy Środkowo-Wschodniej mają łącznie 1 mln. m2 powierzchni, z czego w Polsce jest to 900 tys. m2. Firma aktualnie posiada 22 parki logistyczne w strategicznych lokalizacjach takich jak: Poznań, okolice Warszawy, Łódź, Stryków, Dolny Śląsk, Kraków. W Czechach jest właścicielem parku Logicor Prague Airport, a na Węgrzech zarządza Tulipan Budapest Park. Klientami spółki są firmy z branży logistycznej, e-commerce, detaliści i producenci.« powrót
Biuro Brokerskie Omega