LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRozpoczęto budowę nowego terminala DFDS w Dunkierce
Transport wodny

Rozpoczęto budowę nowego terminala DFDS w Dunkierce

Promy24.com

W środę odbyło się oficjalne rozpoczęcie prac nad nowym terminalem w Dunkierce, który będzie umożliwiał przeprawy przez Kanał La Manche. Podczas ceremonii położono pierwszy kamień pod budowę nowego terminala.


W uroczystościach brali udział: dyrektor zarządzający portu w Dunkierce Stéphane Raison, wiceprezes DFDS Seaways Carsten Jensen oraz Henri Jean przedstawiciel władz miasta Dunkierka, jak również inne czołowe postacie zaangażowane w projekt.
Port Dunkierka i DFDS Seaways w listopadzie 2013 roku podpisały memorandum definiujące program przebudowy dla terminalu przy Kanale La Manche.
W ramach tych prac DFDS Seaways wybuduje nową strefę odpraw dla pasażerów oraz strefę kontroli.
Port w Dunkierce będzie wspierał DFDS Seaways w tych pracach, a także wydzieli niezbędną powierzchnię i budynki do prowadzenia kontroli zarówno pasażerów jak i pojazdów. Ponadto port przystosuje większy parking, na którym pojazdy będą oczekiwały na wjazd na pokład.
10% prac jest finansowanych z budżetu Unii Europejskiej w ramach sieci TEN-T.
Wprowadzone modernizacje poprawią dostęp do terminalu w szczególności pod względem wjazdu z autostrad, a sami klienci będą mogli szybko i łatwo wjechać na pokłady samochodowe.
Cel projektu obejmuje krótsze ładowanie i rozładowywanie statku przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa personelu odpowiedzialnego za te czynności oraz powiększenie parkingów, na których samochody oczekują na wjazd (parking będzie mógł pomieścić samochody, które w pełni załadowałyby dwa promy).
Projekt otwiera perspektywy rozwoju, a nawet stwarza możliwości uruchomienia nowych szlaków żeglugowych
Całkowita wartość inwestycji to 13,6 mln euro.« powrót
Biuro Brokerskie Omega