Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plRusza budowa S6
Transport drogowy

Rusza budowa S6

Nowa ekspresówka w sieci dróg

7 października 2015 r.   |  AS

GDDKiA podpisała umowę z Budimexem na zaprojektowanie i budowę odcinka Goleniów - Nowogard drogi S6, o długości 19,2 km, która ma połączyć trasą szybkiego ruchu Szczecin z Nowogardem, a w perspektywie także z Trójmiastem.

To pierwsza umowa na realizację ekspresówki S6, która będzie największą inwestycją infrastrukturalną w województwie zachodniopomorskim.

Wartość podpisanej umowy to niemal 344 mln zł. W jej ramach wykonawca do kwietnia 2019 r. wykona dwujezdniową drogę ekspresową na długości 19,2 km, rozbuduje węzeł Goleniów Północ z drogą S3, zbuduje węzły Goleniów Wschód (Żółwia Błoć) i Osina (Kikorze).

Wartość podpisanej umowy to niemal 344 mln zł. W jej ramach wykonawca do kwietnia 2019 r. wykona dwujezdniową drogę ekspresową na długości 19,2 km, rozbuduje węzeł Goleniów Północ z drogą S3, zbuduje węzły Goleniów Wschód (Żółwia Błoć) i Osina (Kikorze).

Wzdłuż Bałtyku. Fragment Goleniów - Nowogard to pierwszy odcinek drogi ekspresowej S6, a na następne pięć - między Nowogardem i Koszalinem - zostały już rozstrzygnięte przetargi, więc uruchamiania kolejnych procedur i rozpoczęcia budów możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach.

Cała S6 ma w planach mięc około 330 km i prowadzić niemal równolegle do wybrzeża Bałtyku, łącząc Szczecin z Trójmiastem.« powrót
Biuro Brokerskie Omega