LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRusza II edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”
Logistyka

Rusza II edycja Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”

AS

Od dziś (20 VII) można zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. To już druga odsłona ogólnopolskiego plebiscytu, który skierowany jest do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką. Kapituła wyróżni trzy firmy, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2016.


Idea stojąca za przyznaniem wyróżnienia „Przyjazny Pracodawca TSL” to promocja tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. To również możliwość porównania swojej firmy na tle konkurencji.

Zasady udziału. Do plebiscytu zgłaszać mogą się wszystkie firmy z sektora usług Transportu, Spedycji lub Logistyki. Laur i tytuł „Przyjazny Pracodawca TSL 2016” przyznany zostanie w trzech kategoriach, określających wielkość firmy, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych ogółem: małe firmy (o zatrudnieniu do 50 pracowników), średnie firmy (o zatrudnieniu od 51 - 500 pracowników), duże firmy / korporacje (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników). Kapituła, podobnie jak w ubiegłym roku wyłoni zwycięzców na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawiera pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywacja, zarządzanie kadrami.

Nagroda „Przyjazny Pracodawca Branży TSL” to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie właściwego kierunku naszych starań – mówi Magdalena Hotyńska, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie FM Logistic - laureat tytułu „Przyjazny Pracodawca TSL’2015”.

Inicjatorami i jednocześnie organizatorami plebiscytu są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland oraz redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl. W kapitule, a zarazem w gronie Patronów plebiscytu, znaleźli się także przedstawiciele środowisk naukowych m.in. Wyższej Szkoły Logistyki, Uniwersytetu Gdańskiego.

Plebiscyt a wyzwania rynku pracy. Ubiegłoroczne zapowiedzi i prognozy agencji badawczych dotyczące zmian na rynku pracy zaczęły się realizować – rynek pracy stał się rynkiem kandydata! Ta zmiana dotknęła wszystkie branże, a szczególnie TSL, która już od kilku lat była na topliście wśród pracodawców, tworzących najwięcej miejsc pracy. Co to oznacza? Firmy będą musiały jeszcze bardziej zadbać o przyjazną atmosferę i dobre warunki zatrudnienia, aby zatrzymać pracownika jak najdłużej i zbudować z nim jak najlepsze relacje oraz jego zaangażowanie.

Można powiedzieć, że w sektorze usług TSL rozpoczął się swoisty „festiwal” zachęt i ofert, które mają przyciągnąć uwagę kandydatów, zwłaszcza wśród spedytorów, handlowców i zawodowych kierowców.

Jednym ze sposobów na wyróżnienia się na rynku pracy jest nasz Plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”, w którym może wziąć udział praktycznie każda firma, bez względu na jej wielkość i zasięg działania. Zachęcam do wypełnienia ankiety, bo to nic nie kosztuje, a daje możliwość spojrzenia i dokonania autooceny niektórych obszarów zarządzania kadrami przez pryzmat wskaźników, które mogą decydować o tym, czy nasza firma spełnia oczekiwania i wyzwania obecnego rynku pracy. Tegoroczna ankieta różni się nieco od tej z pierwszej edycji Plebiscytu, m.in. zawiera pytania o działalność CSR i edukacyjną – mówi Beata Trochymiak, redaktor naczelna i wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

Finał. Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz nadanie tytułu „Przyjazny Pracodawca TSL 2016” odbędzie się 9 listopada 2016 r. w Warszawie, podczas uroczystego bankietu, odbywającego się w ramach IV edycji targów TransPoland. Jak wskazuje Paweł Konowałek, Menedżer Targów – „Cieszy nas rosnący prestiż i ranga TransPoland, które już teraz są największym biznesowym wydarzeniem TSL w tej części Europy. –Plebiscyt to odpowiedź na ogromne zainteresowanie firm ubiegłorocznym debiutem tej inicjatywy, która wyróżnia rzetelne firmy na tle konkurencji”

Szczegóły można znaleźć pod adresem: www.trans-poland.pl/plebiscyt-tsl oraz www.pracujwlogistyce.pl.« powrót
Biuro Brokerskie Omega