LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plRynek magazynowy ma się dobrze
Logistyka

Rynek magazynowy ma się dobrze

HH

W III kwartale 2018 r. na polski rynek magazynowy trafiło 683,4 tys. m2. Tym samym na koniec września jego zasoby przekroczyły 15 mln m2, co oznacza, że w ciągu 5 ostatnich lat całkowity wolumen powierzchni podwoił się – podała firma Colliers International.

W budowie pozostaje prawie 2 mln m2, z czego ponad 25% w Polsce Centralnej. Region ten, zaraz po Warszawie i Górnym Śląsku, należy do najdynamiczniej rozwijających się. To tu na koniec września zakończono budowę kolejnej części kompleksu Panattoni Central European Logistics Hub, który powstaje w Łodzi. Był to największy obiekt przemysłowo-magazynowy oddany w minionym kwartale (74 tys. m2).

Dzięki temu podaż w Polsce Centralnej na koniec III kw. przekroczyła 2 mln m2. Warto także zwrócić uwagę na wschodnie regiony Polski (Lublin czy Białystok), gdzie w minionym kwartale dostarczono łącznie 75 tys. m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowo-magazynowej. W III kw. nieznacznie wzrósł wskaźnik pustostanów w Polsce dla sektora powierzchni przemysłowych, osiągając poziom 4,5%.« powrót
Biuro Brokerskie Omega