LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plScandlines informuje o możliwych kontrolach granicznych w Danii
Transport wodny

Scandlines informuje o możliwych kontrolach granicznych w Danii

Promy24.com

Operator promowy Scandlines informuje, że rząd duński przyjął ustawę o odpowiedzialności przewoźnika. Oznacza to, że jeżeli władze duńskie wprowadzą tymczasowe kontrole graniczne, rząd może zobowiązać przewoźników powietrznych, autobusowych, kolejowych i promowych do przeprowadzenia kontroli dokumentów podróżnych do Danii.

Wprowadzenie nowego prawa wpłynie na dwie trasy przewoźnika Scandlines: Puttgarden-Rødby i Rostock-Gedser. Prawo zobowiązuje do wykonania kotroli przed bramkami check-in w Puttgarden i Rostocku.

W związku z wprowadzeniem obowiązku kontroli podróżujący muszą posiadać ważny dokument tożsamości/paszport i jeśli to konieczne - wizę, nawet jeżeli podróż odbywa się w strefie Schengen, gdzie nie są normalnie wymagane dowody osobiste/paszporty. W Puttgarden oraz w Rostocku, prom zatrzymuje się w porcie tylko na 15 minut, dlatego też przewoźnik Scandlines apeluje podróżnych o współpracę, aby zapewnić wydajny i niezawodny serwis oraz odpowiedni poziom komfortu podróży na wspomnianych trasach promowych.  

Scandlines ma nadzieję, że wprowadzenie obowiązku kontroli nie będzie wywoływało opóźnień w ruchu.« powrót
Biuro Brokerskie Omega