LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plScandlines zmienia rozkład na trasie Puttgarden – Rodby
Transport wodny

Scandlines zmienia rozkład na trasie Puttgarden – Rodby

Promy24.com

Scandlines został zmuszony do zmian zarówno w rozkładzie rejsów na trasie Puttgarden – Rødby, jak również w rozmieszczeniu swojej floty. W wyniku kolizji promu Prinsesse Benedikte w gdańskiej stoczni Remontowa SA, Scandlines został zmuszony do zmian zarówno w rozkładzie rejsów na trasie Puttgarden – Rødby, jak również w rozmieszczeniu swojej floty.


Prinsesse Benedikte pozostaje wycofana z eksploatacji na czas naprawy do końca czerwca. Na trasie Puttgarden – Rødby pływają zatem aktualnie trzy promy: Prins Richard, Deutschland i Schleswig-Holstein, które oferują wyjazdy co 40 minut zamiast co 30 minut.

Ponadto, w celu odciążenia trzech wspomnianych statków od ruchu towarowego zbudowany w 1976 roku prom Holger Danske, zwiększy swoją częstotliwość kursowania do 6 razy dziennie. Zwykle jednostka jest używana tylko do przewozu ładunków niebezpiecznych.

Na trasę z dniem 8 kwietnia zostanie też wprowadzony prom zbudowany w 1987 roku Mercandia VIII, który zwykle służy jako statek zastępczy na połączeniach Helsingør – Helsingborg oraz Rostock – Gedser obok Prins Joachim i Kponprins Frederik ze względu na opóźnienia w dostawie nowych promów ze stoczni P+S Werften.« powrót
Biuro Brokerskie Omega