LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSeago Line uruchamia nowy kontenerowy serwis
Transport wodny

Seago Line uruchamia nowy kontenerowy serwis

MM

Seago Line, operator kontenerowy krótkiego zasięgu należący do Maerska, wprowadza nowy serwis kontenerowy łączący Polskę ze Szwecją.

Wraz z uruchomieniem nowego serwisu armator rozbudowuje swoją ofertę produktową na Bałtyku i zapewnia konkurencyjną kosztowo alternatywę transportową dla polskich i szwedzkich towarów.

Na rynku bałtyckim, zdominowanym przez transport ro-ro (roll-on/roll-off; statki przeznaczone do transportu kołowego), konteneryzacja może mieć liczne zalety ze względu na konkurencyjne koszty, regularność dostaw i bezpieczeństwo transportowanych dóbr. Nowe połączenie to zatem atrakcyjne rozwiązanie odpowiadające potrzebom wymiany handlowej pomiędzy dwoma krajami. Wymiana ta od 2009 roku konsekwentnie rośnie, a od 1998 roku uległa podwojeniu.

“Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom na obu kluczowych rynkach bałtyckich rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom tranportowym i sprzyjające dalszemy wzrostowi obrotów handlowych”, komentuje Wojciech Muchlado, Dyrektor Zarządzający Seago Line w Europie Środkowo-Wschodniej. Główne towary eksportowane z Polski do Szwecji to produkty elektrotechniczne i metalurgiczne, a także chemia i produkty rolne. Wszystkie one mają duży potencjał w zakresie konwersji na transport skonteneryzowany.

Uruchomiony oficjalnie 28 stycznia 2017 roku i obsługiwany przez Seago Line, wewnątrzeuropejskiego wyspecjalizowanego armatora w ramach grupy Maersk, nowy serwis łączy Gdańsk z Gävle i Norrköping w Szwecji, a następnie płynie do Bremerhaven w Niemczech i Felixstowe w Wielkiej Brytanii. Statki z Gdańska do Szwecji wyruszają w soboty i oferują konkurencyjny czas tranzytu – dwa dni do Gävle (przypłynięcia w poniedziałki) i cztery dni do Norrköping (przypłynięcia w środy).

Nowy serwis oferuje ponadto dodatkowe połączenie pomiędzy Szwecją i hubem w Bremerhaven (Niemcy) z wykorzystaniem portów w Gävle i Norrköping, co stanowi alternatywę dla bardziej zatłoczonego szwedzkiego zachodniego wybrzeża.« powrót
Biuro Brokerskie Omega