AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
22 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSeago Line uruchamia nowy kontenerowy serwis
Transport wodny

Seago Line uruchamia nowy kontenerowy serwis

21 lutego 2017 r.   |  MM

Seago Line, operator kontenerowy krótkiego zasięgu należący do Maerska, wprowadza nowy serwis kontenerowy łączący Polskę ze Szwecją.

Wraz z uruchomieniem nowego serwisu armator rozbudowuje swoją ofertę produktową na Bałtyku i zapewnia konkurencyjną kosztowo alternatywę transportową dla polskich i szwedzkich towarów.

Na rynku bałtyckim, zdominowanym przez transport ro-ro (roll-on/roll-off; statki przeznaczone do transportu kołowego), konteneryzacja może mieć liczne zalety ze względu na konkurencyjne koszty, regularność dostaw i bezpieczeństwo transportowanych dóbr. Nowe połączenie to zatem atrakcyjne rozwiązanie odpowiadające potrzebom wymiany handlowej pomiędzy dwoma krajami. Wymiana ta od 2009 roku konsekwentnie rośnie, a od 1998 roku uległa podwojeniu.

“Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom na obu kluczowych rynkach bałtyckich rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom tranportowym i sprzyjające dalszemy wzrostowi obrotów handlowych”, komentuje Wojciech Muchlado, Dyrektor Zarządzający Seago Line w Europie Środkowo-Wschodniej. Główne towary eksportowane z Polski do Szwecji to produkty elektrotechniczne i metalurgiczne, a także chemia i produkty rolne. Wszystkie one mają duży potencjał w zakresie konwersji na transport skonteneryzowany.

Uruchomiony oficjalnie 28 stycznia 2017 roku i obsługiwany przez Seago Line, wewnątrzeuropejskiego wyspecjalizowanego armatora w ramach grupy Maersk, nowy serwis łączy Gdańsk z Gävle i Norrköping w Szwecji, a następnie płynie do Bremerhaven w Niemczech i Felixstowe w Wielkiej Brytanii. Statki z Gdańska do Szwecji wyruszają w soboty i oferują konkurencyjny czas tranzytu – dwa dni do Gävle (przypłynięcia w poniedziałki) i cztery dni do Norrköping (przypłynięcia w środy).

Nowy serwis oferuje ponadto dodatkowe połączenie pomiędzy Szwecją i hubem w Bremerhaven (Niemcy) z wykorzystaniem portów w Gävle i Norrköping, co stanowi alternatywę dla bardziej zatłoczonego szwedzkiego zachodniego wybrzeża.« powrót
Biuro Brokerskie Omega