LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSiedem nowych tras z Warszawy
Transport lotniczy

Siedem nowych tras z Warszawy

Węgierski przewoźnik rozwija swoją bazę na lotnisku Chopina

Jerzy Konwicki

Dodanie siódmego samolotu do bazy w Warszawie ogłosiły w ubiegłym tygodniu linie lotnicze Wizz Air. Od czerwca przyszłego roku linia rozpocznie operacje na kolejnych siedmiu trasach z lotniska Chopina.


Pierwszy z prawej prezes Jozsef Varadi   |   Fot. Wizz Air

Węgierski przewoźnik połączy Warszawę z czterema europejskimi stolicami: Bratysławą, Bukaresztem, Kijowem i Wilnem, a także z trzema popularnymi turystycznymi destynacjami, takimi jak Lyon i Nicea we Francji oraz Lamezia Terme we Włoszech.

Szczegóły. Połączenia do Bratysławy, Bukaresztu i Lyonu Wizz Air zainauguruje 30 VI 2017 r. Rejsy na trasach między Warszawy a Słowacją, Warszawą a Rumunią będą się odbywały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Do Lyonu przewoźnik będzie latał w poniedziałki i piątki.

Z kolei, 1 VII przyszłego roku przewoźnik ma rozpocząć rejsy do Kijowa i Nicei (loty we wtorki, czwartki i soboty). Dzień później, czyli 2 VII, linia zainauguruje loty do Lamezia Terme, dokąd będzie latać w środy i niedziele. A od 8 IX przewoźnik zacznie realizować rejsy do Wilna, które będą się odbywały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wszystkie te połączenia mają być całoroczne.

Wraz z planowanym nowym samolotem, warszawska flota Wizz Air będzie składać się z czterech maszyn typu Airbus A320ceo i trzech typu Airbus A321ceo.

48 tras do 25 krajów. Warszawa była jednym z pierwszych miast w siatce Wizz Air w 2004 r. – przypomniał podczas konferencji prasowej prezes węgierskich linii József Váradi. Od tego czasu ponad 13 mln pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w warszawskiej siatce połączeń. W ubiegłym roku linie przewiozły ponad 1,5 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy.

Z kolei w maju 2016 r. do floty firmy w bazie na lotnisku Chopina został dodany szósty samolot i kolejne nowe destynacje ze stolicy Polski. Razem z ogłoszonymi nowymi połączeniami Wizz Air oferuje obecnie z Warszawy 48 tras do 25 krajów.

Osiem lotnisk w Polsce. W tym roku linie istotnie rozwinęły swoją działalność w Polsce dodając ósme lotnisko, Olsztyn-Mazury oraz uruchamiając 38 nowych tras i 16 destynacji do swojej siatki niskokosztowych połączeń. Po dodaniu kolejnego samolotu do warszawskiej floty, w czerwcu 2017 r. Wizz Air będzie dysponować 22 samolotami w bazach w Polsce oferując w sumie 147 tras do 66 destynacji z ośmiu polskich lotnisk.« powrót
Biuro Brokerskie Omega