LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plŚmieciarki na gaz we wrocławskich Krzykach
Transport drogowy

Śmieciarki na gaz we wrocławskich Krzykach

Ciężarówki Scania CNG jadą do klientów

AS

Gazowe pojazdy Scania wspomogą odbiór odpadów komunalnych we Wrocławiu. FBSerwis Wrocław, spółka należąca do Grupy FBSerwis, zainwestowała w pięć podwozi Scania.


Śmieciarki Scania P 340 napędzane CNG o konfiguracji osi 6x2 z tylną osią skrętną   |   Fot. Scania / FBSerwis

Nowe pojazdy to śmieciarki Scania P 340 napędzane CNG o konfiguracji osi 6x2 z tylną osią skrętną. Rozwiązanie to zapewnia optymalną zwrotność pojazdów, co ma duże znaczenie podczas pracy w centrach miast i przejazdów przez dość wąskie ulice. Poprzez zastosowanie wzmocnionego zawieszenia tylnego, nośność tylnych osi każdej śmieciarki to aż 21 t.

Zakupione przez FBSerwis Wrocław podwozia Scania posiadają wzmocnione komponenty układu napędowego, co przekłada się na ich większą trwałość oraz niższe zużycie paliwa. Pojazdy wyposażono w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise, która także przyczynia się do ograniczenia zużycia paliwa, a także znacząco poprawia komfort pracy kierowcy. Zabudowę pojazdów dostarczył producent śmieciarek, firma EKOCEL. Wykorzystany w pojazdach model to Medium XL Sk350 Simplex.

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna w Europie wzrasta. Miasta koncentrują się na kwestiach środowiskowych, stawiając surowe wymagania dotyczące emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Pojazdy Scania napędzane gazem ziemnym pracują o 50% ciszej, niż porównywalne pojazdy, w których wykorzystywany jest olej napędowy. Co istotne, paliwo CNG zapewnia niższą emisję dwutlenku węgla oraz o 95% mniej cząstek stałych w porównaniu do swoich odpowiedników z silnikiem Diesla – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Lider. Inwestując w zrównoważone rozwiązania transportowe, w tym w pojazdy napędzane CNG, możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza i jakości życia we Wrocławiu. Zadbaliśmy również o komfort i bezpieczeństwo pracy kierowcy – śmieciarki zostały wyposażone m.in. w zestaw głośnomówiący – komentuje Radosław Jakubowski, dyrektor ds. operacyjnych FBSerwis.

Scania jest liderem rynku podwozi do zastosowań komunalnych. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy klientów. Podwozia Scania słyną z wysokiej jakości i niezawodności oraz komfortu pracy kierowcy, co przy dzisiejszym rynku, zorientowanym na kierowców, jest bardzo ważne. Biorąc pod uwagę te właściwości jesteśmy w stanie obliczyć realne oszczędności wynikające z mniejszej liczby przestojów wykorzystywanych pojazdów Scania – dodaje Paweł Paluch.


Fot. Scania / FBSerwis


« powrót
Biuro Brokerskie Omega