LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSpecjalizacja – kontraktowy klucz do sukcesu
Logistyka

Specjalizacja – kontraktowy klucz do sukcesu

AS

Europejski rynek usług magazynowych rozpoczął kolejny rok pełen obiecujących perspektyw i nowych trendów. Polska, jako kraj wciąż rozwijający swoje zaplecze komercyjnych powierzchni przemysłowych, w tym zakresie również nie próżnuje.


Magazyn Seifert Logistics Group w Ulm   |   Fot. Seifert

Oprócz zwiększonego popytu na usługi logistyczne i spowodowanej tym znacznej rozbudowy infrastruktury w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, kluczem do dalszego rozwoju branży jest nacisk na specjalizację oferty magazynowej, wspomaganej najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Dobre prognozy. W najnowszym raporcie PwC i Urban Land Institute pt. Emerging Trends in Real Estate®: Europe 2016 potencjał inwestycyjny sektora nieruchomości przemysłowych oceniono w ponad 55% na dobry lub bardzo dobry. Potwierdza to zgłaszane zapotrzebowanie na obiekty magazynowe, które rozkłada się równomiernie w całej Polsce. Łącznie oferta powierzchni tego typu ma w tym roku przekroczyć 10 mln m2, wzmacniając tym samym naszą pozycję w pierwszej dziesiątce co do wielkości rynków w Europie.

Na wzrost sektora w szczególny sposób ma wpływ branża e-commerce, której wymagania powierzchniowe z roku na rok powiększają się. Nie dziwi więc prognozowany przez  badania Colliers European Retail & Industrial Insights trend w zmianie podejścia do budowy magazynów wzwyż, jako rozwiązania dla rosnących kosztów zakupu nieruchomości.

Rozwiązania. Operatorzy logistyczni muszą mierzyć się z coraz bardziej precyzyjnymi potrzebami klientów w zakresie dostarczania kompleksowych usług magazynowych oraz dodatkowych. Także w Seifert Polska Sp. z o.o. staramy się odpowiadać na nie i dostarczać rozwiązania najwyższej jakości, które wesprą biznes naszych kontrahentów. Dla branży motoryzacyjnej, której procesy produkcyjne działają w oparciu o ściśle zaprojektowany harmonogram, oferujemy system just in sequence i logistykę części zamiennych. Przemysł papierniczy zyskuje dzięki usługom inhousing, warehousing, logistyce wewnętrznej i kontraktowej.

Swoją specjalizację w sektorze chemicznym potwierdziliśmy licznymi certyfikatami m.in. SQAS oraz stosowaniu przepisów ADR w dziedzinie składowania palet i przechowywaniu towarów luzem w silosach. Branżę materiałów budowlanych wspieramy w projektach z zakresu logistyki budowlanej. W branży FMCG  skupiamy się na ścisłej współpracy z sektorem handlowym, w przemyśle farmaceutycznym zaś jesteśmy miejscowym partnerem w zakresie przewozu i przechowywania wrażliwych towarów, jakimi są farmaceutyki, wymagające dużej ostrożności w zakresie ich obsługi.

Nowe technologie. Rynek magazynowy w Polsce i Europie kształtują także nowe technologie, szczególnie powiązane z kwestiami środowiskowymi, zmierzające do niwelowania niekorzystnego wpływu działalności logistycznej na otoczenie naturalne. Proekologiczne rozwiązania mają także na celu ograniczenie marnotrawstwa oraz zwiększenie efektywności i jakości dostarczanych przez operatorów logistycznych usług.

Przykładem takiej działalności mogą być stosowane przez firmę Seifert wózki widłowe z napędem wodorowym, które zamiast CO2 emitują tylko niewielką parę wodną, a dodatkowo są dostosowane do przewożenia większych ciężarów. Stosujemy także usprawnienia procesów logistycznych oparte na nowych technologiach, takich jak np. WMS (ang. Warehouse Management System), stosowany do efektywnego zarządzania dostawami do magazynów.

Podobne działania pozwolą budować stabilny i zrównoważony wzrost całej branży, który korzystnie wpływać będzie na sukces klientów i kontrahentów w niej operujących.

Jan Brachmann, prezes zarządu Seifert Polska Sp. z o.o.

[ art. sponsorowany ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega