LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plStartują Profesjonalni Kierowcy
Transport drogowy

Startują Profesjonalni Kierowcy

To już ósma edycja - inauguracja na Torze Jastrząb

SC

Statystyki wskazują, że kierowca pojazdów ciężarowych jest zawodem z przyszłością! Akcja Profesjonalni Kierowcy ułatwia wejście na rynek pracy w branży TSL, poprzez podnoszenie kwalifikacji osób posiadających prawo jazdy kategorii C lub C+E, ale nie pracujących dotychczas w zawodzie. Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji!


To już ósma edycja Profesjonalnych Kierowców   |   Fot. Volvo Trucks

Profesjonalni Kierowcy to program, mający na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. Jego inicjatorem jest Volvo Trucks. Uczestnictwo w bezpłatnych szkoleniach teoretycznych i praktycznych daje kierowcom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, wykraczających poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Ich wysoki poziom merytoryczny zapewniają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców to cykl 5 szkoleń praktycznych. Pierwsze z nich odbędzie się już 29 maja na Autodromie Jastrząb, a dla kursantów przygotowano solidną dawkę wiedzy z takich obszarów, jak jazda w poślizgu, podpinanie naczepy oraz zestawu tandem i manewry, a także możliwość zapoznania się z elektrycznymi samochodami ciężarowymi Volvo. Ponadto, po raz uczestnicy szkolenia będą mieć okazję posłuchać wykładu Komendy Policji w Radomiu na temat przepisów prawnych dla kierowców samochodów ciężarowych. Zapisy trwają do 12 maja.

Kolejne szkolenia w tym sezonie dotyczyć będą obszarów jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, paliw alternatywnych oraz nowości z obszaru transportu. Na wybranych spotkaniach pojawią się także przedstawiciele FAZ Drivers – agencji pracy kierowców, którzy zapoznają uczestników ze specyfiką branży, oczekiwaniami pracodawców i wesprą w przygotowaniu CV, które otworzy drzwi do kariery w branży spedycji i transportu. Terminy i lokalizacje konkretnych szkoleń pojawią się wkrótce na stronie www oraz w mediach społecznościowych Akcji.

W tym roku po raz kolejny Profesjonalnych Kierowców wspierają Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks oraz Volvo Financial Services (VFS). Do grona Partnerów po raz pierwszy dołączył także Chubb.

Na bezpłatne szkolenia w ramach Akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

[ materiały Volvo Trucks ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega