LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plStena z dużym zyskiem po sprzedaży udziałów w Helsingor-Helsingborg
Transport wodny

Stena z dużym zyskiem po sprzedaży udziałów w Helsingor-Helsingborg

Promy24.com

Szwedzka grupa Stena AB osiągnęła duży zysk w pierwszym kwartale tego roku, głównie dzięki sprzedaży udziału w połączeniu promowym Helsingor-Helsingborg. Przyniosło to spółce dodatkowe 195 milionów USD zysku. Wzrosty wyników zanotowały również sektor wiertniczy oraz sektor tankowców.


Stena AB opublikowała sprawozdanie okresowe.

Przychody grupy wzrosły w pierwszym kwartale do poziomu 953,5 miliona USD z poziomu 843,5 miliona w porównaniu do wyników pierwszego kwartału 2014 roku. Z kolei zysk spółki wzrósł do poziomu 293,4 miliona USD z nieco skromniejszego poziomu 11 981 USD w pierwszym kwartale 2014.

Oprócz ogromnego jednorazowego dochodu ze sprzedaży, wszystkie działalności w grupie Stena AB przyniosły lepsze wyniki. W działalności promowej grupa osiągnęła wzrost zysku operacyjnego zarówno ze względu na wzrost liczby pasażerów, samochodów jak i ładunków.

W segmencie wiertniczym wzrost zysku operacyjnego wiązał się także z poprawą kursu dolara.  

Działalność w sektorze tankowców osiągnęła również wzrosty w wynikach operacyjnych, zwiększając stawki frachtowe w obu segmentach: ropy naftowej i produktów ropopochodnych.

Poza działalnością morską Stena AB zajmuje się również nieruchomościami i inwestycjami poprzez spółkę Adactum, obie te działalności również dostarczały lepsze wyniki operacyjne w pierwszym kwartale 2015 roku w porównaniu do tego samego okresu 2014.« powrót
Biuro Brokerskie Omega