LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plStutysięczna ciężarówka DAF CF/XF
Transport drogowy

Stutysięczna ciężarówka DAF CF/XF

W zakładach Leyland Trucks obchodzono jubileusz

SC

W zakładach Leyland Trucks właśnie powstał stutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF CF/XF — podwozie CF 530 w wersji „FAT” 6×4, ze sprzęgiem. Ciężarówka skonfigurowana zgodnie z australijskimi przepisami jako cysterna do przewozu paliwa jest jednym z czterech pojazdów zamówionych przez DAF Trucks Australia i wkrótce będzie gotowa do transportu.


Stutysięczna ciężarówka DAF CF/XF. W zakładach Leyland Trucks obchodzono jubileusz   |   Fot. DAF

Zakład produkcyjny w Leyland wytwarza pojazdy użytkowe marki DAF od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie firma Leyland Trucks produkuje podwozia do wiodących na rynku pojazdów DAF serii LF, CF i XF w każdej konfiguracji osi przewidzianej w programie produkcyjnym DAF.

Większość pojazdów ciężarowych z serii CF i XF opuszczających linię montażową jest wyposażona w prawostronny układ kierowniczy i trafia na rynki takie jak Wielka Brytania i Australia. Zakład zdobył niedawno upragnioną nagrodę Queen's Award for Enterprise 2020 za zwiększenie eksportu o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech lat.

Przełomowy moment. Ten stutysięczny egzemplarz ciężarówki CF/XF wyprodukowany w zakładzie montażowym w Leyland stanowi dla nas bardzo ważny etap - powiedział Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. W Wielkiej Brytanii, a w szczególności w Leyland, budowanie pojazdów ciężarowych to część dumnego dziedzictwa. Pamiętając o nim, dotarliśmy do punktu, w którym znajdujemy się obecnie — produkujemy wszystkie modele z aktualnej gamy pojazdów ciężarowych DAF. Stutysięczne podwozie do pojazdów z serii CF/XF to przełomowy moment, który odzwierciedla niespotykane zaangażowanie wszystkich pracowników zakładów w Leyland oraz firmy DAF na całym świecie.

[ materiały DAF ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega