LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSukces budowany przez 20 lat
Logistyka

Sukces budowany przez 20 lat

Seifert Polska na targach TransLogistica Poland 2019

AS

W dniach 5-7 XI odbyły się najważniejsze w naszym kraju targi branżowe Translogistica Poland, które zgromadziły rekordową liczbę 280 wystawców, w tym niemal połowę z zagranicy. Najważniejsze wydarzenie TSL, to także najważniejsi gracze branży. Nie mogło tu więc zabraknąć Grupy Logistycznej Seifert, która w tym roku we wrześniu obchodziła uroczyście 20-lecie swojego istnienia w Polsce.


Seifert Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności   |   Fot. Seifert Polska

Niestety nie zorganizowano na targach plebiscytu na najładniejsze czy najbardziej efektowne stoisko, a trzeba przyznać, że w tej konkurencji firma Seifert byłaby pewniakiem na podium. Owszem, były stoiska bardzo różne, niektóre były duże, były kolorowe, inne były głośne. Ale to właśnie gigantyczny ekran "u Seiferta" działał hipnotyzująco, przyciągając największą uwagę odwiedzających targi.

To już 20 lat. W tym roku, we wrześniu, Grupa Logistyczna Seifert obchodziła okrągłą rocznicę 20-lecia działalności w Polsce. Pochodzi z Ulm, tego samego miasta, w którym urodził się Albert Einstein. W 1999 r. stworzyła swój pierwszy oddział w Chorzowie. Od tego czasu dorobiła się 8 Centrów Spedycyjno-Logistycznych, a dzięki nowemu zleceniu w dolnośląskim Jaworze, do 2021 roku liczba pracowników spółki z 200 osób wzrośnie do ponad 500.

2019 to bardzo ważny rok dla Seifert Polska. Uruchomienie prestiżowego projektu w wysokowyspecjalizowanym zakładzie produkcji silników samochodowych w Jaworze, zbiegło się z obchodami naszego 20-lecia. Wygrany przetarg potwierdza, że nasze kompetencje w zakresie logistyki kontraktowej cieszą się popytem w całej Europie. To segment, który konsekwentnie stanowi motor napędowy rozwoju naszej grupy - mówi Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska.

Jawor. Seifert Polska w tej 46-tej lokalizacji grupy w Europie odpowiada za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki znanego niemieckiego producenta samochodów. W tej samej lokalizacji powstaje także nowy zakład produkcji ogniw akumulatorowych do samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W jednej lokalizacji produkowane będą równocześnie najnowocześniejsze silniki spalinowe i kluczowe komponenty technologiczne dla e-mobilności - podkreśla Jan Brachmann.

Klient firmy Seifert Logistics Group na powierzchni blisko 200 tys. m2 zaplanował produkcję silników czterocylindrowych oraz skrzyń korbowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik. Zespół Seiferta działać będzie na niemalże 40 tys. m2 przestrzeni logistycznej hal do zaopatrzenia linii produkcyjnych. Lokalizacja fabryki umożliwi transport komponentów na krótkich odcinkach, a zatem ich szybkie i niezawodne dostawy na produkcję. Docelowo załoga ma wykonywać ponad 45 tys. operacji logistycznych dziennie, a zastosowanie bezzałogowych systemów transportowych oraz technologii RFID zoptymalizuje przepływ komponentów.

Dwutysięczny pracownik. Zaledwie trzy lata temu Seifert Logistics Group zatrudniła swojego tysięcznego pracownika, ale już w sierpniu tego roku firma osiągnęła kolejny etap, podwajając tę liczbę. Dwutysięczną zatrudnioną w SLG stała się 5 VIII pani Brygida Rzeszutek, która rozpoczęła pracę w Seifert Automotive Polska, najmłodszej córce koncernu. Jest pracownikiem magazynu, a do jej zadań należy m.in. pakowanie towarów i przygotowanie do wysyłki, a także kontrola dostaw i w razie potrzeby uzupełnienie ich przed dostarczeniem na produkcję.

Podwojenie liczby pracowników było możliwe dzięki głównemu motorowi napędowemu czyli sektorowi logistyki kontraktowej. Dzięki niej SLG było w stanie odnotować rekordowe obroty przez kilka lat z rzędu, od 145 mln euro w 2016 r., aż do 197 mln euro w roku ubiegłym.

Nie tylko Polska. Seifert Logistics Group ma ugruntowaną pozycję dostawcy usług w sektorze logistyki kontraktowej nie tylko w naszym kraju. Obecnie na terenie francuskiej Lotaryngii pracuje nad pilotażowym projektem w tym segmencie.

Tutaj nasz koncern jest odpowiedzialny za całe zarządzanie logistyczne niemieckiego producenta samochodów. W nadchodzących latach zamierzamy znacznie zwiększyć nasze możliwości w tym przygranicznym regionie i stworzyć wiele nowych miejsc pracy – podsumowuje Thomas Müllerschön, Dyrektor Generalny Seifert Logistics Group.


Fot. Seifert Polska

Fot. Daimler


« powrót
Biuro Brokerskie Omega