LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSupernowoczesny samolot w tanich liniach lotniczych
Transport lotniczy

Supernowoczesny samolot w tanich liniach lotniczych

MM

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, odbyła dzisiaj swój pierwszy komercyjny lot z Gdańska jedną z nowych maszyn typu Airbus A321. Maszyna ma 230 miejsc na pokładzie i jest najbardziej wydajnym samolotem wąskokadłubowym.


Dzięki nowej maszynie WIZZ może zaoferować więcej miejsc dla pasażerów oraz więcej destynacji utrzymując niskie ceny. Ponadto samolot generuje najniższy w swojej klasie poziom emisji CO2 i hałasu. Oprócz odświeżonych barw, samolot Wizz Air A321 ma nowe kolory wnętrza, bardziej przestronny wygląd kabiny, miękkie skórzane fotele oraz więcej możliwości wyboru miejsc siedzących.

Pierwszy Airbus A321ceo dołączył do floty WIZZ w listopadzie 2015 roku. Obecnie linia ma ich 17. Podkreślając swoje zaangażowanie w rozwój w Gdańsku, w maju WIZZ umieści kolejnego Airbusa A321 w bazie w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Początkowo nowy samolot A321 będzie latać na trasach z Gdańska do Londynu Luton, Hamburga, Sztokholmu Skavsta i Göteborga.

We flocie WIZZ będzie 30 samolotów we wspomnianej wersji A321 do końca 2018 roku. Następnie w 2019 roku rozpocznie się dostawa maszyn A321neo wyposażonych w zaawansowane technologicznie silniki. Ciągła inwestycja w najnowsze technologie odzwierciedla zaangażowanie Wizz Air, aby stać się najbardziej wydajną linią lotniczą w Europie, co z kolei pomoże w ugruntowaniu pozycji Wizz Air jako największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Gdańska, która obecnie składa się z 30 tras do 13 krajów. W bazie w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku linia zatrudnia aktualnie 200-osobową załogę oraz ma pięć samolotów. W 2016 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,96 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w gdańskiej siatce połączeń wspierając jednocześnie prawie 1500 etatów w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością.

Wraz z nowym samolotem, flota Wizz Air w Polsce składa się obecnie z 22 samolotów. Linia zatrudnia ponad 800 pracowników w Polsce oferując w sumie 151 tras z 8 polskich lotnisk.

Z ogromną radością świętujemy dzisiaj pierwszy komercyjny lot naszego Airbusa A321 w Gdańsku, który jest najbardziej wydajnym wąskokadłubowym samolotem pasażerskim na świecie. Dodanie tego supernowoczesnego samolotu do naszej floty w Gdańsku pozwoli na zwiększenie ilości miejsc na najbardziej popularnych niskokosztowych trasach WIZZ. Z dużym zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w Gdańsku oferując możliwie najniższe ceny lotów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład naszego supernowoczesnego Airbusa A321! - powiedział Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

[ Wizz Air ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega