LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSzósty prom P&O Ferries na trasie Dover-Calais
Transport wodny

Szósty prom P&O Ferries na trasie Dover-Calais

Promy24.com

Operator promowy P&O Ferries powiększy flotę obsługującą połączenie Dover-Calais o kolejny prom. Jest to reakcja na zwiększony ruch na Kanale La Manche.


23,000-tonowy statek European Seaway, który jest w stanie pomieścić 120 pojazdów ciężarowych, wróci na linię w szczytowym momencie sezonu - na początku sierpnia. Prom będzie wykonywał osiem rejsów dziennie.

European Seaway będzie uzupełnieniem dla pięciu innych statków należących do operatora promowego P&O Ferries, które wykonują 50 rejsów dziennie na trasie Dover-Calais.

Dyrektor handlowy P&O Ferries Janette Bell mówi, że European Seaway pozwoli zwiększyć przepustowość i lepiej zaspokoić potrzeby klientów, w okresie, kiedy nasilił się ruch na Kanale La Manche. Zwolnienie przestrzeni na pozostałych pięciu promach pozwoli przewozić turystów pomiędzy Wielką Brytanią a Francją w szczytowym okresie wakacji.

Bell dodaje, że trasa Dover-Calais jest niezwykle istotna dla francuskiej gospodarki i setek tysięcy firm, które są zależne od importu i eksportu przez Kanał, a także dla milionów turystów, którzy rozpoczynają swoje wakacje na promach P&O Ferries. Operator zapewnia, że robi wszystko co w jego mocy, żeby to kluczowe połączenie funkcjonowało prawidłowo.« powrót
Biuro Brokerskie Omega