LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plSzybciej koleją w Bieszczady
Transport szynowy

Szybciej koleją w Bieszczady

HH

Bezpośrednią jazdę pociągów i krótszy czas podróżowania z Rzeszowa do Krosna i dalej w Bieszczady zapewni budowa łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie na Podkarpaciu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg szacowany na 2 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej.

Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu przygotuje dokumentację projektową dla wybudowania nowego odcinka linii o długości ponad 3,5 km. Planowane tory połączą linie kolejowe Rzeszów – Jasło (l. nr 106) i Stróże – Krościenko (l. nr 108).

Efektem budowy łącznicy kolejowej Jedlicze - Szebnie będą szybsze i łatwiejsze podróże do Krosna i dalej w Bieszczady. Czas przejazdu między Krosnem a stolicą województwa w ruchu regionalnym skróci się ponad pół godziny. Na planowanej łącznicy pociągi pasażerskie pojada 100 km/h.

Projektowana łącznica o długości ponad 3,5 km rozpocznie się na linii Rzeszów – Jasło między przystankami Szebnie i Wojaszówka a zakończy na linii Stróże – Krościenko przed przystankiem Jedlicze Męcinka.

W 2017 r., w oparciu o analizy przeprowadzone w ramach studium wykonalności, wybrany został wariant budowy łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie. Wpływ na wybór miały m.in. opinie, wnioski i sugestie przedstawicieli społeczności lokalnych. Wariant uwzględnia położenie torów z dala od zabudowań.

Realizacja projektu pn.”Budowa łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie” planowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Szacowana wartość zamówienia wynosi 2 109 836,70 PLN.

[ PKP PLK ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega