LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTak się tańczy w logistyce!
TSL

Tak się tańczy w logistyce!

SC

Czy można w formie rywalizacji przekazać istotę bezpieczeństwa podczas prac magazynowych? Grupa Raben po raz ósmy udowodniła, że tak, wyłaniając najlepszych operatorów wózków widłowych w konkursie „Tańczący z paletami”.


Zwycięzcy tranzytowego toru przeszkód. Grupa Raben po raz ósmy wyłoniła najlepszych operatorów wózków widłowych w konkursie „Tańczący z paletami”.   |   Fot. Grupa Raben

W sobotę, 3 lutego 2024 r. w Gądkach koło Poznania, odbył się wielki finał ósmej edycji konkursu Tańczący z paletami, zorganizowanego we współpracy Grupy Raben i Still Polska. Podczas finału do walki o podium stanęło 18 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy. Zawodnicy po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.

Za sukcesem każdej firmy stoją ludzie - zaangażowani, kompetentni i świetnie realizujący swoje zadania. Tacy właśnie są nasi magazynierzy.  Konkurs Tańczący z paletami to sposób na to aby docenić ich umiejętności, a przy okazji promować kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie – dobrym i  bezpiecznym miejscu pracy. – komentuje Wojciech Szafran, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.

Tańczący z paletami, to wydarzenie kierowane do pracowników Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na istotę przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Dodatkowo, inicjatywa ma na celu docenienie zaangażowania i profesjonalizmu tych, którzy odpowiedzialni są za codzienny ruch towarów w magazynach.

Eliminacje regionalne konkursu składały się z dwóch etapów. Pierwsza część, o charakterze teoretycznym (warsztatowym), koncentrowała się na prezentacji dobrych praktyk i pożądanych zachowań, mających na celu zapewnienie bezpiecznej i higienicznej pracy. Druga część eliminacji odbyła się w formie praktycznej; operatorzy wózków widłowych musieli pokonać przygotowaną trasę z przeszkodami, starając się uzyskać jak najkrótszy czas.

Tańczący z paletami to wydarzenie organizowane co roku w Grupie Raben. Dzięki niemu promujemy bezpieczne zachowania podczas wykonywania operacji magazynowych. Zdrowie i życie to wartości nienegocjowane w Grupie Raben, dlatego dbamy, aby bezpieczeństwo było u nas codzienną praktyką w każdym procesie i każdej lokalizacji. Niezwykle ważna jest także  kwestia związana z rozwojem naszych pracowników, którzy tutaj mogą zaprezentować swoje fantastyczne kompetencje jeśli chodzi o obsługę wózków widłowych. – wyjaśnia Dominika Olejniczak, Menedżer ds. personalnych w Grupie Raben – Dlatego cieszymy się, że w eliminacjach regionalnych kolejnej edycji konkursu, prowadzonych jesienią 2023 roku, wzięło udział ponownie ponad 100 uczestników i uczestniczek!

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników cross-dock – magazynu przeładunkowego).  Finalistom, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacją do walki była więc nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim uznanie w oczach rodziny i dzieci.

Jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej podczas tego wydarzenia, które jest elementem szerszego programu -  Akademii Bezpieczeństwa Still Polska. Po raz kolejny organizujemy to wydarzenie wspólnie z Grupą Raben ponieważ tematyka bezpieczeństwa jest dla Raben równie istotna jak dla nas. Zarówno podczas finału konkursu, jak i eliminacji, obserwowaliśmy różne techniki pokonywania toru przeszkód. Co ważne, operatorzy zawsze przykładali bardzo dużą wagę do tego, aby przejazdy były wykonywane z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.  Obserwując konkursowe zmagania, nasuwają nam się kolejne pomysły związane  z poprawą komfortu i bezpieczeństwa pracy operatorów, które będziemy omawiać z naszymi partnerami z Grupy Raben –  dodaje Wiesław Matela, Key Account Manager, Still Polska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz znakomitymi zdolnościami w operowaniu wózkiem widłowym. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Natomiast zwycięzcami Wielkiego Finału TAŃCZĄCEGO Z PALETAMI zostali:

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn

  2. Marcin Zjawiony, Raben Logistics Polska, Stryków

  3. Jacek Chęciek, Raben Logistics Polska, Gądki

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Radosław Dąbrowski, Fresh Logistics Polska, Gliwice

  2. Damian Piechnik, Raben Logistics Polska, Chlebnia

  3. Marcin Paszkowski, Raben Logistics Polska, Stryków

[ materiały Grupa Raben ]


Fot. Grupa Raben


« powrót
Biuro Brokerskie Omega