LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTaniej pociągami z Poznania do Leszna
Transport szynowy

Taniej pociągami z Poznania do Leszna

HH

POLREGIO wprowadza kolejne nowości w obrębie integracji transportu pasażerskiego. Od początku września mieszkańcy Województwa Wielkopolskiego mogą skorzystać z jeszcze bardziej rozbudowanego biletu zintegrowanego „Bus-Tramwaj-Kolej”. Pasażerowie pomiędzy Poznaniem a Lesznem mogą skorzystać z nowej oferty „Połączenie w dobrej cenie”.

Spółka Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, wspólnie ze Spółką Koleje Wielkopolskie oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu rozszerzyły obszar obowiązywania biletu „Bus-Tramwaj-Kolej” z 30 do 50 kilometrów od stacji Poznań Główny. W nowej, jeszcze bardziej atrakcyjnej dla pasażerów formule bilet umożliwi podróżowanie po Poznaniu pojazdami POLREGIO
i Kolei Wielkopolskich na podstawie biletu okresowego ZTM ze strefą A.

Więcej stref kolejowych biletu „Bus-Tramwaj-Kolej”. Od 1 września obszar obowiązywania stref kolejowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich zwiększył się do 7 (A, B, C, D, E, F, G), z czego skorzystają mieszkańcy Gniezna, Kościana, Wągrowca i Jarocina. Strefy kolejowe (A – C) można łączyć ze strefami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, w zależności od potrzeb (strefy A, A+B, A+C lub A+B+C). Tak jak do tej pory pasażerowie posiadający ważny bilet okresowy, sieciowy ZTM ze strefą A mogą skorzystać nie tylko z autobusów i tramwajów na liniach ZTM, ale również z pociągów POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami i przystankami na obrzeżach Poznania oraz przystankiem Kiekrz.

„Bus-Tramwaj-Kolej” (BTK) to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który w 2012r. wprowadziły Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego
w Poznaniu. Funkcjonuje w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności
w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu. Cena biletu „Bus-Tramwaj-Kolej” zależy od kombinacji stref taryfowych POLREGIO i Kolei Wielkopolskich (strefy A-C) oraz ZTM w Poznaniu (strefy A, A+B, A+C, A+B+C). Bilety są sprzedawane jako normalne oraz z ulgami ustawowymi 49% (uczniowie) i 51% (studenci).

Tańsze podróże na trasie Poznań – Leszno. Od 1 września pasażerowie pociągów POLREGIO na trasie Poznań – Leszno mogą korzystać z oferty „Połączenie w dobrej cenie”, która jest nowością w tej relacji. Dzięki wprowadzeniu PWDC bilety jednorazowe i miesięczne „tam i z powrotem” są dostępne w nowych, jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 15zł. Uczniowie zapłacą tylko 9,45 zł, a studenci 7,35 zł. Bilet miesięczny „tam i z powrotem” kosztuje 269 zł, ze zniżką uczniowską 137,19 zł, a ze zniżką studencką 131,81 zł.

„Połączenie w dobrej cenie” to atrakcyjna oferta obejmująca ponad 300 relacji w całym kraju, obsługiwanych pociągami POLREGIO. Bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę oraz odcinkowe miesięczne imienne na przejazdy „tam” oraz „tam i z powrotem" (w zależności od relacji) są sprzedawane z zastosowaniem opłat zryczałtowanych i uprawniają do przejazdów pociągami REGIO i interREGIO . Do nabycia są bilety normalne oraz z ulgami ustawowymi. 

Bilety w ofercie „Połączenie w dobrej cenie” można zakupić w przedsprzedaży 30 dni naprzód. Oferta dostępna jest zarówno w kasach i w automatach biletowych, jak również za pośrednictwem: internetowego systemu sprzedaży POLREGIO biletyregionalne.pl, wyszukiwarki KOLEO
i e-podroznik.pl. Ponadto połączenia POLREGIO można też sprawdzić za pośrednictwem Portalu Pasażera PKP PLK, na stronie rozkład-pkp.pl i w wyszukiwarce Jakdojade.pl.

[ Przewozy Regionalne ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega