Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 stycznia 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plTelematyczny węzeł komunikacji
Transport drogowy

Telematyczny węzeł komunikacji

Jedna platforma dla wszystkich danych

21 lipca 2015 r.   |  AS

Firma Transics, lider w dziedzinie telematyki, wchodzący w skład grupy WABCO, integruje dane dotyczące pojazdów, kierowców i naczep w ramach jednej, innowacyjnej platformy - TX-CONNECT.

W przeciwieństwie do najpopularniejszych, samodzielnych aplikacji telematycznych przeznaczonych do obsługi danych pochodzących z komputerów pokładowych zainstalowanych w pojazdach i naczepach, TX-CONNECT umożliwia powiązanie danych dotyczących pojazdów, naczep, kierowców i ładunków, ich prezentację w czasie rzeczywistym w ramach jednej platformy, a także wydajną i efektywną wizualizację. Dzięki temu nowa aplikacja stanowi prawdziwy węzeł komunikacji między ciężarówkami a biurem, co przekłada się na większe bezpieczeństwo na drodze, wyższą wydajność kierowców i pojazdów oraz większe korzyści dla środowiska.

Podstawowym elementem platformy jest TX-TRAILERGUARD, który trafi na rynek w drugiej połowie bieżącego roku. Jest to rozwiązanie telematyczne do naczep służące do zbierania danych pochodzących z wszystkich systemów EBS i systemów chłodzenia naczep, różnych urządzeń peryferyjnych i czujników, a także systemów hamowania, kontroli stateczności, wydajności i bezpieczeństwa.

Dane przesyłane przez komputery pokładowe Transics są wizualizowane w aplikacji biurowej TX-CONNECT wraz z całym spektrum informacji przekazywanym przez systemy hamowania, kontroli stateczności, wydajności i bezpieczeństwa WABCO. Następnie łączone są ze sobą poszczególne strumienie danych, a sprawne zarządzanie nimi daje przewoźnikom dodatkową możliwość poprawy bezpieczeństwa i wydajności floty.

Naczepy pod pełną kontrolą. Kolejny praktycznym rozwiązaniem jest wielokrotnie nagradzany pakiet Intelligent Trailer Programme firmy WABCO. Obsługuje on ponad 40 najważniejszych modułów naczepy i pomaga producentom pojazdów, operatorom flot transportowych i przewoźnikom obniżać koszty, oszczędzać paliwo i poprawiać poziom bezpieczeństwa i komfortu kierowców. Jednym z elementów pakietu Intelligent Trailer Programme jest np. Rollover Stability Support (RSS), który zapobiega przewróceniu się naczepy podczas jazdy z nadmierną prędkością albo przy hamowaniu awaryjnym, nawet wówczas gdy ciągnik nie jest wyposażony w system kontroli stateczności (RSC).

Dane przekazywane przez moduł RSS są integrowane w ramach rozwiązania TX-TRAILERGUARD. Trafiają tam również dane gromadzone przez system monitorowania ciśnienia w oponach, OptiTire, który pomaga przewoźnikom obniżać koszty paliwa i wydłużać czas eksploatacji ogumienia. Właściwa kontrola i zapobieganie niedopompowaniu opon pozwala na zmniejszenie kosztów paliwa nawet o 2%. Dodatkowo system wykrywając na wczesnym etapie uszkodzenia, przycznia się do minimalizacji ryzyka kłopotliwych awarii pojazdów związanych z przebiciem opony.

Innym ciekawym modułem pakietu Intelligent Trailer Programme jest TailGUARD. To rozwiązanie do wykrywania martwego pola pomagające kierowcom bezpiecznie cofać w warunkach ograniczonej widoczności oraz unikać kolizji podczas wykonywania tego manewru.« powrót
Biuro Brokerskie Omega