AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 września 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plTerminal kurierski dla DPD w Rudzie Śląskiej
Logistyka

Terminal kurierski dla DPD w Rudzie Śląskiej

21 października 2019 r.   |  HH

W Rudzie Śląskiej Hillwood Polska buduje kurierski terminal przeładunkowy dla firmy DPD. To już drugi magazyn-sortownia, który firma realizuje dla tej spółki w formule BTS. Hala zajmie ponad 11 tys. m2 z możliwością dalszej rozbudowy. Obok powierzchni magazynowej powstaną również biura. Obiekt zostanie przekazany do użytku w III kwartale 2020 r.


Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska. W 2018 roku Hillwood wspólnie z PHN wybudował dla DPD podobną halę w Parzniewie pod Pruszkowem.

Powstający właśnie obiekt typu cross-dock to kolejny w Parku Hillwood Ruda Śląska. W kompleksie działa już hala o powierzchni 30 500 mkw., a w budowie jest kolejna o powierzchni 21 000 mkw.

Charakterystyczny wąski budynek tupu cross-dock będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Powstaną w nim tzw. combidoki, które mogą skutecznie obsłużyć zarówno duże samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę budowania ramp o różnej wysokości. Także teren wokół hali będzie uwzględniał specyficzne potrzeby klienta. Duże place manewrowe oraz duża ilość miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i ciężarowych zapewnią sprawne prowadzenie działalności. Budynek będzie wyposażony w oświetlenie LED oraz specjalne bramy kurierskie.

Hale przeładunkowe cross-dock są sposobem na przyspieszenie czasu przepływu towarów w ramach łańcucha dostaw. Rozwiązanie to ułatwia szybsze dotarcie do końcowego odbiorcy z pominięciem etapu magazynowania. Wszystkie operacje są realizowane bezpośrednio w strefach przyrampowych i wymagają bardzo dobrej synchronizacji prac.

Centrum logistyczne Hillwood Ruda Śląska zlokalizowane jest na terenie miasta przy ulicy Zabrzańskiej w bliskim sąsiedztwie Trasy Średnicowej. Lokalizacja w samym centrum aglomeracji śląskiej oferuje możliwość obsłużenia dużej liczby odbiorców. Hala położona jest zaledwie 4 km od centrum miasta, blisko autostrad A4 i A1, a od najbliższego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice dzieli ją zaledwie 30 km.

- Nowoczesny obiekt w Rudzie Śląskiej powstaje po to, by przyspieszyć i usprawnić procesy oraz zwiększyć potencjał operacyjny DPD Polska. Na bieżąco modernizujemy naszą infrastrukturę, by sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą rosnące wolumeny przesyłek wynikające z dynamicznego rozwoju e-commerce. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów i konsumentów. Chcemy dostarczać je szybciej i sprawniej. Nowy model operacyjny efektywniej wykorzystuje sieć połączeń i pozwala zmniejszyć emisję CO2 na trasach łączących sortownię i obsługiwane przez z nią oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.« powrót
Biuro Brokerskie Omega