AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 września 2021 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plTesty autonomicznych pojazdów w Jaworznie
Transport drogowy

Testy autonomicznych pojazdów w Jaworznie

26 czerwca 2018 r.   |  HH

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Miasto Jaworzno oraz Ministerstwo Infrastruktury podpisały 21 VI list intencyjny o współpracy, w ramach której w Jaworznie powstanie specjalna strefa do testów jazdy prototypów autonomicznych pojazdów transportu publicznego.

Innowacyjne autobusy zostaną opracowane w ramach programu NCBR „Bezemisyjny Transport Publiczny”. Ich jazda testowana będzie na terenie zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie oraz na specjalnie przygotowanym obszarze testowym. Chcemy, aby testy prototypów odbyły się w Jaworznie pod koniec przyszłego roku – powiedział zastępca dyrektora NCBR prof. Aleksander Nawrat. Jaworzno to jeden z liderów elektromobilności w Polsce.

Około 40% floty lokalnego przewoźnika komunikacji miejskiej stanowią pojazdy elektryczne, a władze miasta dążą do tego, aby ich udział wzrósł do 80%. Miasto stawia także na transport autonomiczny – w tym roku przeprowadzono tam pilotaż skanowania wybranych ulic i obszarów, który miałby być podstawą do poruszania się takich pojazdów.« powrót
Biuro Brokerskie Omega