Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
25 października 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plTimoCom na TransPoland 2016
Transport drogowy

TimoCom na TransPoland 2016

Kilka nowych rozwiązań

2 listopada 2016 r.   |  AS

W dniach 8-10 XI 2016 r. w Warszawie odbędą się IV Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland. Po raz kolejny weźmie w nich udział TimoCom, dostawca największej w Europie, międzynarodowej platformy transportowej. Jak zwykle pojawi się kilka nowości.


Najświeższa, prezentowana niedawno na targach IAA w Hanowerze nowość, to funkcja pobierania i udostępniania dokumentów w cyfrowej formie. Nowe rozwiązanie dostępne w ramach TC Profile® jest kolejnym udogodnieniem TimoCom dla użytkowników platformy. Jest ono odpowiedzią na zmiany zachodzące w branży TSL.

Życie trzeba sobie upraszczać… Rosnąca na rynku transportowym konkurencja wymuszająca przyspieszenie procesów decyzyjnych, a przez to również konieczność niemal natychmiastowego dostępu do newralgicznych dla tego procesu danych, wymaga dostosowania narzędzi jakimi posługuje się branża transportowa w codziennej pracy. Kluczem do sukcesu jest cyfryzacja i rozwiązania oparte na potencjale Internetu. Dzięki nowej funkcji, użytkownicy platformy mogą prezentować niezbędne w relacjach biznesowych dokumenty oraz umożliwiać ich pobranie. Niesie to ze sobą wiele korzyści.

Wcześniej komunikacja w zakresie dokumentacji była wieloetapowym procesem. Używanie faksu lub poczty internetowej tworzyło konieczność dostosowania się partnerów pod względem organizacji czasu. Wkradające się błędy przy przesyłaniu danych niosły kolejne perturbacje w trakcie realizacji zlecenia. Funkcja pobierania i udostępniania dokumentów eliminuje takie sytuacje. Potrzebny dokument jest zawsze pod ręką, niezależnie od tego, czy kontrahent jest dostępny, czy nie.

Nowa funkcja to także element działań marketingowych w ramach indeksu
TC Profile®. Daje ona przede wszystkim możliwość zwiększenia swojej wiarygodności. TimoCom przywiązując dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa, uczciwości i rzetelności prowadzonych w ramach platformy transakcji, stworzył TC Profile®, aby ułatwić działania swoim użytkownikom poprzez udostępnienie bazy zweryfikowanych kontrahentów. Opisywana funkcja, dzięki możliwości zaprezentowania istotnych dla transakcji dokumentów, podnosi zatem dodatkowo poziom zaufania do znajdujących się w indeksie firm. Przekłada się to na ilość zawieranych transakcji, bowiem im większa transparentność, tym większe prawdopodobieństwo skutecznego pozyskania kontrahenta, szczególnie w przypadkach braku wcześniejszej współpracy.

Firma zadbała także o bezpieczeństwo. Ochrona prowadzona jest dwutorowo: od strony informatycznej oraz prawnej. Dane są szyfrowane i umieszczane na zabezpieczonych serwerach (Hosted in Germany). Drugim filarem systemu jest niemiecka ustawa o ochronie danych osobowych, będąca jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Dodatkowo przedsiębiorstwa umieszczając wybrane dokumenty na platformie mają nad nimi pełną kontrolę. Po ich dodaniu są one widoczne jedynie dla osób wewnątrz firmy. TimoCom oraz inne podmioty obecne na platformie, nie mają do nich dostępu. Dzieje się tak dopiero po ich udostępnieniu przez samego użytkownika.

Drag&Drop. Inną nowością jest funkcja „Drag&Drop” dostępna w ramach TC eMap®. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona poprzez uchwycenie, przeciągnięcie i upuszczenie myszą punktów pośrednich, szybką modyfikację drogi bezpośrednio na mapie. System, w trakcie przeprowadzania zmian, optymalizuje i wizualizuje nową trasę, a także na nowo ją przelicza, udzielając wszystkich istotnych informacji. Pojawiają się zatem takie odświeżone parametry jak: koszty, długość trasy i czas potrzebny do jej pokonania.

Jeśli zatem w trakcie planowania lub wykonywania zlecenia pojawia się konieczność ominięcia jakiegoś kraju, przejścia granicznego, miasta, ulicy to rozwiązanie okazuje się idealne. Korzyścią jest oszczędność czasu, który trzeba by było przeznaczyć na „manualną” weryfikację nowej trasy.

Poszerzanie integracji. TimoCom nieustająco prowadzi działania mające na celu maksymalną uniwersalizację oprogramowania. Efektem jest postępująca integracja dostępnych na rynku europejskim systemów telematycznych z platformą TimoCom. Obecnie zintegrowane są już 203 systemy z całej Europy, z czego 65 jest z Polski. Daje to możliwość korzystania z ogromnej ilości rozwiązań i monitorowania pozycji pojazdu z cennym ładunkiem na jednej mapie w ramach TC eMap®.

Platforma TimoCom współpracuje także z 19 dostawcami systemów TMS. Pozwala to zautomatyzować wprowadzanie danych do systemu i tym samym uniknąć ewentualnych pomyłek, a także oszczędzić czas.

Te i inne nowości zostaną zaprezentowane na targach w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Warszawskiego Centrum EXPO XXI - hala nr 3, stoisko B2. Zespół TimoCom pomoże zapoznać się z oprogramowaniem i pokaże jak wykorzystać nowe rozwiązania, które potem można przenieść do środowiska firmowego, ułatwiając sobie codzienną pracę.

[ materiały TimoCom ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega