AsstrA
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
30 września 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTo już 1,6 mln egzemplarzy Daily
Transport drogowy

To już 1,6 mln egzemplarzy Daily

IVECO świętuje wyprodukowanie 1,6 mln egzemplarza w historycznej fabryce w Suzzarze

8 grudnia 2021 r.   |  SC

1,6 mln egzemplarz opuścił linię montażową w zakładach w Suzzarze (w prowincji Manuta we Włoszech), które zawsze były centrum produkcji lekkich pojazdów dostawczych IVECO. Daily to już kultowy model, którego kolejne generacje powstają od ponad 40 lat.


IVECO świętuje wyprodukowanie 1,6 mln egzemplarza w historycznej fabryce w Suzzarze   |   Fot. IVECO

Marka IVECO od początku stara się wprowadzać w Daily nowatorskie i pionierskie w branży rozwiązania, zachowując jednocześnie ciągłość rodowodu. Niewątpliwie te atuty są fundamentem sukcesów Daily na rynku dostawczaków.

Model jest liderem pod względem ładowności (wersja 7-tonowa) oraz punktem odniesienia w segmencie lekkich pojazdów użytkowych napędzanych gazem ziemnym. Pojazd będący kamieniem milowym opuszczającym fabrykę to nowe Daily Furgon, w wersji 35C18H V, wyposażone w 3-litrowy silnik wysokoprężny Euro VIE Heavy Duty o mocy 176 KM.

Giorgio Ricci, dyrektor zakładów IVECO w Suzzarze, powiedział: Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia tego ważnego progu w naszym zakładzie, w którym Daily są produkowane od ponad 40 lat. Ten pojazd jest wzorcem na rynku, cenionym za tak zasadnicze cechy, jak wszechstronność, wytrzymałość, solidność i osiągi, które zawsze wyróżniały go na tle konkurencji. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym opcjom łączności zaspakajającym potrzeby klientów, zgodności z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz tradycyjnym wartościom, które zawsze były częścią DNA IVECO, Nowe Daily jest znakomitym i konkurencyjnym partnerem w podróży z najniższym całkowitym kosztem posiadania w swojej kategorii

Zespół fabryki w Suzzarze pracuje w perfekcyjnej synergii na każdym etapie procesu produkcyjnego — od montażu podwozia i nadwozia poprzez lakierowanie i dalszy montaż z zespołem napędowym aż po zamontowanie wykończenia wnętrza i kontrolę jakości finalnego produktu. W fabryce powstają również specjalne wersje do zastosowań wojskowych i pożarniczych.

Od 2007 r. zakład pracuje zgodnie ze standardami WCM (World Class Manufacturing), czyli systemem produkcyjnym, którego celem jest eliminowanie usterek, marnotrawstwa i wypadków. Polega to na procesie ciągłego rozwoju, skoncentrowanym na angażowaniu każdego operatora w proces produkcyjny.

Zakład zdobył w ostatnim czasie „Nagrodę specjalną za doskonałą kulturę ulepszania”, przyznaną przez Agamus Consult, międzynarodową firmę z branży doradztwa menedżerskiego oraz niemieckie czasopismo Automobil Produktion.

Zgodnie z motto Mastering the unpredictable („Opanowanie nieprzewidywalnego”) — bo tak można określić cel ulepszania technologii i środowiska pracy mimo trudnego rynku i aktualnej globalnej sytuacji — zakład w Suzzarze wykorzystuje wysoki poziom strategicznych kompetencji swojego zespołu, aby zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność (VUCA) motywowały do ciągłego doskonalenia ludzi i procesów.

[ materiały IVECO ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega