Wielton Promocja Łatwy Start 2023
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
29 listopada 2023 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
AsstrA
www.pgt.plTo już 10 tys. egzemplarzy w Europie
Transport drogowy

To już 10 tys. egzemplarzy w Europie

Rekordowa liczba zamówień elektrycznego furgonu Nissan e-NV200 40 kWh

14 czerwca 2019 r.   |  AS

Nissan e‑NV200 jest liderem rankingów sprzedaży bezemisyjnych lekkich samochodów dostawczych na 10 rynkach europejskich, w tym w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, we Włoszech i w Polsce.


Elektryczny furgon Nissan e-NV200 40 kWh   |   Fot. Nissan

Szczególnie chętnie kupują go firmy obsługujące ostatni odcinek dostawy towarów. Pasmo sukcesów Nissana e‑NV200 z akumulatorem o pojemności 40 kWh trwa nieprzerwanie od wprowadzenia modelu na rynek w lutym 2018 roku. Z całego kontynentu napłynęło już ponad 10 000 zamówień.

Obie odmiany Nissana e‑NV200 - dostawczy furgon i osobowa Evalia - cieszą się popularnością wśród największych klientów z branży dostawczo-transportowej oraz wynajmu samochodów. Ostatnio zamówienia flotowe złożyły firmy DHL i Chronopost. Nissan e‑NV200 użytkowany zarówno komercyjnie, jak i prywatnie, jest wysoce praktycznym pojazdem, w którym zastosowano najlepsze rozwiązania zapożyczone z wielokrotnie nagradzanego furgonu NV200 oraz napęd elektryczny z Nissana LEAF - najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego w Europie w 2018 roku.

Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu przestrzeni oraz nowemu akumulatorowi o pojemności 40 kWh unowocześniony e‑NV200 zachował imponujące możliwości przewozowe, w tym 4,2 m3 przestrzeni ładunkowej oraz ładowność do 742 kg.

Wydajny zespół napędowy i innowacyjny akumulator zapewniają modelowi e‑NV200 zasięg, który zadowoli zarówno użytkowników komercyjnych, jak i prywatnych. Według rygorystycznej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich (WLTP) w pełni naładowany akumulator o pojemności 40 kWh pozwala na przejechanie 200 km w cyklu mieszanym i nawet 301 km w cyklu miejskim - to o 60% więcej w porównaniu z akumulatorem poprzedniej generacji.

Nissan e‑NV200 oferuje także kilka wygodnych opcji ładowania. Oprócz standardowego domowego gniazdka 230 V kierowca może skorzystać z półszybkiej ładowarki naściennej, która pozwala na naładowanie wyczerpanego akumulatora do pełna w ciągu 7,5 godziny. Szybka ładowarka pozwala natomiast zwiększyć zapas energii z 20% do 80% w zaledwie 40 do 60 minut.

Paolo D'Ettore, dyrektor działu lekkich pojazdów użytkowych w Nissan Europe, powiedział: Sukces e‑NV200 świadczy o tym, że zaoferowaliśmy właściwy produkt we właściwym czasie. Przyspieszenie elektryfikacji flot samochodów - zwłaszcza w centrach miast - niewątpliwie jest dla naszych klientów wyzwaniem. Dlatego też widzimy potrzebę ścisłej współpracy z nimi oraz zapewnienia im optymalnego ekosystemu wspomagającego sprawne przestawienie się na samochody elektryczneDzięki inteligentnej konstrukcji i bezemisyjnemu zespołowi napędowemu Nissan e‑NV200 jest doskonałym narzędziem pomagającym firmom w maksymalizacji wyników operacyjnych i budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Od czasu premiery rynkowej w 2014 roku Nissan e‑NV200 cieszy się powodzeniem w całej Europie. Łącznie dostarczono już klientom ponad 25 tys. egzemplarzy tego modelu. e‑NV200. Obok Nissana LEAF, jest wizytówką strategii Nissan Intelligent Mobility, w ramach której firma wykorzystuje inteligentną energię, inteligentną jazdę i inteligentną integrację, starając się uczestniczyć w tworzeniu bardziej efektywnej społeczności korzystającej z rozwiązań opartych na połączeniu z Internetem.

[ mat. prasowe Nissan ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega