LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
14 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTo już 50-ty zielony terminal
Logistyka

To już 50-ty zielony terminal

DB Schenker modernizuje swoje obiekty

SC

DB Schenker, jeden z wiodących, globalnych dostawców usług logistycznych, ponownie otworzył terminal logistyczny w Tilburgu w Holandii. Po modernizacji rozpoczętej w 2021 roku, obiekt został wyróżniony przez Deutsche Bahn jako 50. zielony terminal DB Schenker. Ekologiczne terminale są częścią opracowanej przez DB Schenker zintegrowanej koncepcji, która zapewnia energooszczędną eksploatację, niską emisję dwutlenku węgla i wysoki komfort dla pracowników.


DB Schenker, jeden z wiodących, globalnych dostawców usług logistycznych, ponownie otworzył terminal logistyczny w Tilburgu w Holandii   |   Fot. DB Schenker

Międzynarodowy hub przeszedł całkowitą metamorfozę, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie wydajnych i bardziej rozbudowanych operacji cross-dockingowych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala uzyskać wyższy stopień ochrony środowiska. Przy budowie nowego terminalu zastosowano światowe standardy zrównoważonego budownictwa - m.in. standardy dotyczące izolacji cieplnej, wykorzystania zasobów odnawialnych pochodzących z otoczenia, instalacji systemów oświetlenia naturalnego dla dobrego samopoczucia pracowników oraz zastosowania wydajnego systemu HVAC do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Na terenie obiektu umieszczono również pięć uli w celu zwiększenia bioróżnorodności w okolicy. Ponadto osiągnięto ograniczenie transportu wewnętrznego poprzez częściową automatyzację obsługi towarów, usprawniono gospodarkę odpadami w biurach oraz zainstalowano stacje ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych.

Zielone terminale to nasza przyszłość - mówi Cyrille Bonjean, Head of Land Transport w DB Schenker Europe. Obiekt w Tilburgu jest najnowszym przykładem tego, jak szybko zmierzamy w kierunku wysoko zautomatyzowanych, ekologicznych hubów towarowych. Służy to naszemu strategicznemu celowi, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2040 roku, a także już teraz ma pozytywny wpływ na naszych pracowników, którzy mogą teraz pracować w przyszłościowym, profesjonalnym i bezpiecznym środowisku.

DB Schenker w regionie Beneluksu konsekwentnie inwestuje w zrównoważoną przyszłość - mówi Pierre van Diesen, Head of Land Transport w DB Schenker BeNeLux. Oddział transportu lądowego w Tilburgu, jednym z głównych ośrodków logistycznych w Holandii, to strategiczna lokalizacja w ramach naszej europejskiej sieci. Niewielka odległość od autostrady A58 pomaga nam zmniejszyć emisję CO2.

Zmodernizowany terminal ma powierzchnię 59 210 mkw. Dzięki 90 dokom przeładunkowym jest w pełni przystosowany do obsługi operacji cross-dockingowych i może obsługiwać ponad 20 tys. przesyłek tygodniowo. Zastosowanie zautomatyzowanej linii do transportu palet zapewnia lepszą wydajność i wyższy poziom bezpieczeństwa. Nowa infrastruktura jest nastawiona na wzrost wolumenu transportowego w przyszłości. W oddziale zatrudnionych jest łącznie 350 osób.

[ materiały DB Schenker ]


Fot. DB Schenker


« powrót
Biuro Brokerskie Omega