LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTrack Tec nagradza młodych i zdolnych
Transport szynowy

Track Tec nagradza młodych i zdolnych

Prestiżowy konkurs wspierający innowacyjne pomysły

Jerzy Konwicki

Track Tec S.A. kolejny raz wspiera młodych i zdolnych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w branży kolejowej. W tym roku prezes zarządu firmy ufundował nagrody pieniężne za najlepsze prace naukowe.


Ubiegłoroczny laureat konkursu, Bartłomiej Słyś, odbiera wyróżnienie od prezesa Jarosława Pawluka   |   Fot. Track Tec

Organizowany przez spółkę konkurs na najlepszą pracę naukową ma na celu promowanie oraz rozwijanie innowacyjnych badań w zakresie transportu kolejowego. Wyróżnieni studenci i doktoranci, w ramach nagrody prezesa zarządu spółki, otrzymają wsparcie finansowe oraz możliwość rozwijania swoich umiejętności w strukturach firmy.

Ponad 20 prac. Konkurs organizowany przez Track Tec to odpowiedź na coraz większe wymagania branży kolejowej, gdzie intensywnie poszukuje się nowatorskich rozwiązań technologicznych. Jego ideą jest rozwój oraz doskonalenie standardów trwałości i bezpieczeństwa infrastruktury kolejowej. Rywalizacja o nagrodę prezesa zarządu spółki cieszy się rosnącym zainteresowaniem, tylko w tym roku do współzawodnictwa dołączyły nowe szkoły wyższe z ponad 20 pracami.

Dbamy o to, aby wciąż unowocześniać rozwiązania technologiczne w branży kolejowej. Jesteśmy świadomi znaczenia innowacyjności w obecnym świecie, dlatego też wspieramy młodych, utalentowanych ludzi, którzy nie boją się odważnych kroków i nowatorskich pomysłów. Potwierdzeniem tego jest organizowany przez nas prestiżowy konkurs, cieszący się coraz większym zainteresowaniem, ale również fakt, że laureat poprzedniej edycji zyskał zatrudnienie w Track Tec. Naszą misją jest wspomaganie pionierskich projektów, które być może w przyszłości będą istotnym wkładem dla funkcjonowania kolei – powiedział Jarosław Pawluk, prezes Grupy Track Tec S.A.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje następujące tematy: budownictwo, inżynierię materiałową, automatykę kolejową, współpracę taboru kolejowego z nawierzchnią oraz ochronę środowiska. Nagroda prezesa trafi w ręce osoby, która wykaże się rozległą wiedzą oraz innowacyjnym i kompleksowym podejściem do proponowanych przez siebie pomysłów. Prezentacja prac odbyła się 17 września w formie 10-minutowych wystąpień autorów przed kapitułą konkursu.

Uhonorowania dla autorów trzech najlepszych prac wręczone zostaną w tym roku na targach kolejowych TRAKO w Gdańsku podczas koktajlu dla klientów i partnerów firmy, w dniu 23 września na stoisku Grupy Track Tec (hala C, stoisko C04).« powrót
Biuro Brokerskie Omega