LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTrack Tec umacnia pozycję w Afryce
Transport szynowy

Track Tec umacnia pozycję w Afryce

Jerzy Konwicki

Grupa Track Tec S.A. wkroczyła ze swoją produkcją na nowy rynek – do Republiki Malawi. Było to możliwe dzięki zastosowaniu przez Spółkę nowatorskiego rozwiązania w odpowiedzi na pilny charakter zlecenia. 

Na potrzeby realizacji zlecenia w Malawi zastosowano nowatorskie rozwiązanie, które umożliwiło skrócenie czasu dostawy z sześciu tygodni do kilku dni. Działająca w ramach Grupy spółka Track Tec Logistics zastosowała specjalne, nowatorskie konstrukcje zabezpieczające towar, które pozwoliły na transport stalowych elementów o długości do 10 metrów drogą lotniczą do RPA. Stamtąd dostawa została przeładowana na ciężarówki, które trafiły bezpośrednio do Malawi.

Marka Track Tec to dziś synonim innowacyjności i niezawodności. Od początku działalności naszym priorytetem jest bowiem pełne zadowolenie klienta. Z tego też powodu dokładamy wszelkich starań, by zawsze elastycznie podchodzić do potrzeb partnera biznesowego. Ostatnie zlecenie to najlepszy dowód na to, że potrafimy robić to efektywnie – podsumował Jarosław Pawluk, prezes zarządu Track Tec S.A.

Głównym zadaniem specjalnych urządzeń dostarczonych przez Track Tec będzie zapobieganie przeniesieniu się tzw. sił podłużnych w torze na konstrukcję mostu, tworzących się w wyniku różnicy temperatur. Dzięki temu możliwe będzie zapobieganie potencjalnemu uszkodzeniu budowli, ale i wyboczeniu się szyn, co mogłoby skutkować wykolejeniem się pociągu. Urządzenia zostaną zamontowane na torach znajdujących się głównie na długich mostach oraz na złączeniach torów bezstykowych z torami klasycznymi.« powrót
Biuro Brokerskie Omega