LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTransport węgla kamiennego dla PGNiG TERMIKA
Transport szynowy

Transport węgla kamiennego dla PGNiG TERMIKA

Janusz Mincewicz

Spółka PKP Cargo wygrała po raz kolejny przetarg na transport węgla kamiennego dla PGNiG TERMIKA. W ciągu dwóch lat przewiezie 4,25 mln ton węgla. Szacowana wartość zawieranych umów wyniesie prawie 101,3 mln złotych.


Spółka PKP Cargo wygrała po raz kolejny przetarg na transport węgla kamiennego dla PGNiG TERMIKA   |   Fot. Janusz Mincewicz

PKP CARGO S.A. przystąpiło do przetargu, składając ofertę w zakresie trzech części zamówienia. Oferta złożona przez kolejowego przewoźnika została wybrana jako najkorzystniejsza i w efekcie PKP Cargo przez kolejne dwa lata będzie wozić węgiel do Zakładów PGNiG TERMIKA SA w łącznej ilości 4,25 mln ton.

Węgiel wożony będzie z kopalń śląskich: PGG, JSW, Węglokoks Kraj, PG Silesia oraz z LW Bogdanka, w zwartych składach, w wagonach węglarkach budowy normalnej Ea oraz w wagonach węglarkach budowy specjalnej Fa.

Przewozy węgla realizowane będą do Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i do Elektrociepłowni Pruszków – informuje Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo. Od lat wykonujemy przewozy węgla energetycznego na rzecz PGNiG TERMIKA SA, która jest jednym z kluczowych klientów Spółki. Kolejne zawierane umowy są kontynuacją dotychczasowych kontraktów i dobrej wieloletniej współpracy – dodaje.« powrót
Biuro Brokerskie Omega