LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTrwa rewitalizacja linii towarowej nr 171
Transport szynowy

Trwa rewitalizacja linii towarowej nr 171

HH

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 171. To towarowa trasa, łączącą Dąbrowę Górniczą Towarową z posterunkiem Panewnik (między Katowicami Muchowiec a Rudą Kochłowicami). Szacowana wartość inwestycji planowanej na lata 2019-2021 to ponad 60 mln zł.


Rewitalizacja usprawnić ma wywóz towarów z Górnego Śląska w głąb kraju i do portów. Pociągi pojadą tu szybciej - prędkość wzrośnie do 100 km/godz. Zwiększy się także bezpieczeństwo i przepustowość linii.

Na stacji Sosnowiec Dańdówka zostaną wymienione tory, sieć trakcyjna oraz przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Będzie 17 nowych rozjazdów, wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania. Pozwoli to na płynną jazdę pociągów w trudnych warunkach zimowych. Projekt przewiduje też przebudowę nastawni w Dąbrowie Górniczej Wschodniej i na posterunku odgałęźnym Kozioł (między Dąbrową Górniczą Wschodnią a Towarową) wraz z urządzeniami sterowania ruchem. Inwestycja, w systemie „projektuj i buduj”, jest częścią projektu pn. „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP wraz z przyległymi odcinkami”.

PLK sukcesywnie odnawiają odcinki linii kolejowej nr 171. Zakończyły się już prace warte 32 mln zł przy przebudowie urządzeń sterowania r i budowie nowej oraz modernizacji działającej nastawni na terenie Dąbrowy Górniczej Towarowej.

W 2017 r. za ponad 21 mln zł zakończono przebudowę torów Dąbrowa Górnicza Towarowa–Dąbrowa Górnicza Wschodnia i Dąbrowa Górnicza Towarowa–Kozioł. W 2018 r. za ponad 52 mln zł rewitalizowano odcinek Kozioł–Dąbrowa Górnicza Wschodnia–Dorota–Juliusz.« powrót
Biuro Brokerskie Omega