LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plTrwają testy na warszawskiej linii obwodowej
Transport szynowy

Trwają testy na warszawskiej linii obwodowej

Pociągi pasażerskie pojadą nią 21 X

JK

Zakończyły się zasadnicze prace na linii obwodowej od Warszawy Gdańskiej do Warszawy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto tam jazdy zapoznawcze. Połączenia i obsługa podróżnych powrócą od 21 X wraz z nowym rozkładem jazdy.


Inwestycja jest ważnym elementem zmian komunikacji w aglomeracji warszawskiej   |   Fot. PKP PLK

Do 19 X przewoźnicy wykonają jazdy próbne i zapoznawcze po nowych torach. Codziennie w godzinach 22:00-12:00 trwały będą testy i przejazdy około 24 pociągów z prędkością 60 km/godz. (po przebudowie i uzyskaniu wszystkich zgód administracyjnych trasa dostosowana zostanie do prędkości 80 km/godz.).

Na linii obwodowej wykonane zostały próby obciążeniowe, szlifowanie szyn oraz regulacja sieci trakcyjnej. Kontynuowane są natomiast roboty wykończeniowe na peronach. Wykonawca instaluje ławki, tablice informacyjne, monitoring, systemy nagłośnieniowe i windy. Na przystanku Warszawa Młynów zamontowane zostały schody ruchome.

Budowa nowego węzła przesiadkowego Warszawa Młynów zwiększy
możliwości komunikacyjne w stolicy – pasażerowie swobodnie przesiądą się tu z pociągu do metra przy ulicy Górczewskiej. Linia obwodowa będzie pełniła również ważną rolę podczas przebudowy linii średnicowej. Wówczas pojadą nią pociągi dalekobieżne. Inwestycja jest ważnym elementem zmian komunikacji w aglomeracji warszawskiej.

Ważne bezpieczeństwo. PKP PLK przypomina o odpowiedzialnym przechodzeniu na drugą stronę torów, szczególnie mieszkańcom Woli z okolic linii kolejowej. Przechodzenie na drugą stronę możliwe jest wyłącznie przez wyznaczone przejścia. O bezpieczeństwie przypomną mieszkańcom ulotki, rozdawane przez koordynatorów kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!. Będzie też więcej patroli Straży Ochrony Kolei, które czuwać będą nad przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa.

Projekt „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia–Warszawa Gdańska)” współfinansowany jest z mechanizmu CEF–Łącząc Europę. Wartość umowy dotyczącej bieżącej realizacji projektu wynosi 196 mln zł. Dofinansowanie z UE wynosi 85%.« powrót
Biuro Brokerskie Omega