LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plUIA i Ukrpoczta wprowadziły usprawnienia dotyczące tranzytu przesyłek pocztowych
Transport lotniczy

UIA i Ukrpoczta wprowadziły usprawnienia dotyczące tranzytu przesyłek pocztowych

AS

Ukraine International Airlines i Ukrpoczta, ukraiński narodowy operator pocztowy, wprowadzili wspólne rozwiązania dotyczące obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym, które są odprawiane przez międzynarodowe lotnisko Boryspol w Kijowie.


Projekt ma kluczowe znaczenie nie tylko dla sygnatariuszy ale i dla samej Ukrainy, ponieważ umożliwia rozwijanie potencjału tranzytowego lotniska oraz przyczynia się do pobudzenia napływu obcej waluty a także zwiększa rolę gospodarki ukraińskiej w międzynarodowy procesach gospodarczych połączonych z infrastrukturą transportową.

Realizacja projektu rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, gdy umowa została zawarta. Wg zapisów umowy 50 ton paczek pocztowych zostało dostarczonych z Chin za pośrednictwem międzynarodowego lotniska Kijów Boryspol do pięciu państw, a mianowicie Armenii, Cypru, Izraela, Litwy i Łotwy. W styczniu 2017 roku rozpoczęto tranzyt pocztowy z Czech do Chin a w lutym 2017 roku samoloty UIA rozpocznną przewóz towarów pocztowych ze Szwajcarii do krajów WNP.

Memorandum o zwiększeniu współpracy podpisano 31 stycznia, przez dyrektora generalnego "Ukrpoczta" Igora Smilyanskiego i prezesa zarządu UIA p. Juria Miroshnikowa w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy w obecności ministra Władimira Omelyana i p.o. dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego "Międzynarodowy Port Lotniczy Boryspol" Eugeniusza Dyhne.

Kwestia rozwoju potencjału tranzytowego największego lotniska na Ukrainie ma ogromne znaczenie. Operacje tranzytowe obejmują przewóz pasażerów, ładunków i oczywiście poczty, co zwiększa dodatkowe przychody walutowe - zaznaczył Jurij Miroshnikow, prezes zarządu UIA. - Jesteśmy partnerem Ukrpoczta od ponad 12 lat. Nowy rozdział w naszej współpracy, pozwala UIA na zwiększenie pocztowych tranzytowych przewozów towarowych o ponad 1000 ton w 2017 roku.

Lotnisko Boryspol posiada duży potencjał tranzytowy, który może być skutecznie wykorzystany przez inne podmioty gospodarcze. Cieszymy się, że w tym projekcie zaangażowany jest krajowy operator pocztowy, zarządzany przez Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy. Nasza współpraca z liniami UIA jest bardzo obiecująca przede wszystkim, ze względu na możliwość zaoferowania nowoczesnego lotniczego produktu o standardach na poziomie międzynarodowym - podsumował dyrektor portu lotniczego Pan Dyhne.

[ mat. prasowe ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega