LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plUTA i Truckers Life budują nową siłownię
Transport drogowy

UTA i Truckers Life budują nową siłownię

Wspólne dzieło będzie się nazywać Truckers GYM

SC

UTA, jeden z liderów w brażny kart paliwowo-serwisowych w Europie, należący do grupy Edenred, wsparła Fundację Truckers Life w budowie nowej siłowni Truckers Gym na stacji paliw Europa Park w Herbolzheim przy A5. 


UTA i Truckers Life budują nową siłownię Truckers GYM na stacji paliw Europa Park w Herbolzheim przy A5.   |   Fot. UTA

Na nowej, bezpłatnej siłowni Truckers GYM na świeżym powietrzu znajduje się szereg urządzeń do ćwiczeń, gdzie podróżujący, a zwłaszcza zawodowi kierowcy, mogą wykonywać proste ćwiczenia fitness, które pomogą im się zrelaksować i aktywnie zregenerować w czasie przerwy w pracy lub podróży.

Oficjalna uroczystość inauguracyjna. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się w środę 18 sierpnia w godzinach 10:00-15:00 i będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Dla gości przygotowano barwny program imprezy, w tym zawody sprawnościowe, a także liczne nagrody i niespodzianki. Dodatkowo każdy kierowca, który weźmie udział w imprezie otrzyma drobne upominki od partnera przedsięwzięcia i Truckers Life.

Wsparcie ze strony dostawcy usług mobilności UTA. Nowa siłownia została wybudowana dzięki wsparciu firmy UTA, dostawcy usług mobilnych. UTA należąca do Grupy Edenred, przekazała środki finansowe ze swojego funduszu "Together we care", który został uruchomiony w celu wsparcia wybranych projektów i inicjatyw podczas pandemii koronawirusa. "Together we care" jest elementem globalnej inicjatywy pomocowej Grupy Edenred "More than Ever".

UTA od dziesięcioleci jest niezawodnym partnerem dla kierowców. Angażuje się również w ochronę zdrowia kierowców w ich pełnym wyzwań codziennym życiu - mówi Carsten Bettermann, CEO w UTA. Od wielu lat wspieramy inicjatywę DocStop, a dzięki naszym kampaniom "We care for you" pomagaliśmy kierowcom ciężarówek dbać o ich zdrowie i codzienną higienę podczas szczytowych faz pandemii koronawirusa. Cieszę się, że teraz wraz z Truckers Life możemy wspierać kierowców ciężarówek będących w trasie i ułatwiać im aktywność sportową, która dzięki takim siłowniom może być łatwo włączona w ich codzienną rutynę pracy i stanowić zdrową przeciwwagę dla długich godzin za kierownicą.

Truckers GYM - ogólnoeuropejska sieć siłowni plenerowych. Truckers GYM to jeden z flagowych projektów polskiej organizacji pozarządowej Fundacji Tru-ckers Life, która działa na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. Projekt zakłada budowę bezpłatnych siłowni plenerowych na największych parkingach w Europie.

Według "Raportu o stanie zdrowia kierowców zawodowych" opublikowanego przez Truckers Life Foundation, około 80% kierowców ma nadwagę lub cierpi na otyłość I lub II stopnia, a 53% kierowców w ogóle nie ćwiczy. Te dane są naprawdę alarmujące - mówi Anna Kuzynin, project manager w Truckers Life. Jako Fundacja, której celem jest poprawa stanu zdrowia kierowców zawodowych, nie możemy przechodzić obok nich obojętnie. W 2021 roku konsekwentnie realizujemy naszą misję, a otwarcie nowego obiektu na stacji paliw Europa-Park w Herbolzheim jest jej ważnym elementem.

Działania profilaktyczne wspierające kierowców ciężarówek. Fundacja Truckers Life działa już od ośmiu lat i skupia się wyłącznie na grupie zawodowej kierowców. Mamy świadomość, że nasza misja nie kończy się na wybudowaniu siłowni, bo to dopiero połowa sukcesu - mówi Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy Truckers Life. Dlatego oprócz budowania obiektów podejmujemy też działania świadomościowe - uczymy dobrych nawyków żywieniowych i pokazujemy w jaki sposób rozpocząć przygodę ze sportem. Pamiętajmy - zdrowy kierowca to kierowca bezpieczny. Bardzo się cieszę, że firma UTA podziela wartości, które reprezentuje Fundacja. Jest mi także niezmiernie miło powitać UTA w gronie Partnerów Fundacji Truckers Life.

Nowa siłownia na terenach Europa-Park jest już 107. obiektem tego typu w Europie i 23. w Niemczech. Pełną listę wszystkich siłowni Truckers Gyms można znaleźć na stronie: https://truckerslife.eu/pl/mapa-silowni

Projekt Truckers GYM odbywa się pod patronatem UTW, Esporg i Kravag Par-king.

[ materiały UTA ]« powrót
Biuro Brokerskie Omega