LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
19 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej
Logistyka

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

MM

Ponad 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z 16 województw zmierzy się w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Wielki sprawdzian branżowej wiedzy przyszłych logistyków i spedytorów odbędzie się 8 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.


Miejsce organizacji wydarzenia nie jest przypadkowe. Województwo śląskie to wiodący rynek magazynowy i spedycyjny w Polsce. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową i gęstości sieci kolejowej region stał się ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali.

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 1 w Czeladzi. Uczelnia od początku swojej działalności czynnie angażuje się w inicjatywy, mające na celu promocję kształcenia na kierunkach szczególnie ważnych dla rozwoju gospodarki. WSB kształci wykwalifikowane kadry inżynierskie i menedżerskie dla branży logistycznej w oparciu o nowocześnie wyposażone laboratoria oraz ścisłą współpracę z wiodącymi firmami logistycznymi w kraju.

Emocje i atrakcyjne nagrodyCelem konkursu jest pokazanie, jak wielki potencjał drzemie w stale rozwijającej się  branży TSL i jakie możliwości otwierają się przed młodymi ludźmi, którzy poszukują  atrakcyjnych kierunków rozwoju zawodowego – mówi dr inż. Paweł Sobczak, wykładowca w Katedrze Logistyki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Nie ukrywam, że młodzież przyciąga też lista atrakcyjnych nagród i partnerów, którymi są wiodące firmy logistyczne i instytucje z branży TSL – dodaje.

Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W każdej edycji konkursu rywalizuje ze sobą kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z różnych rejonów Polski, w tym ze Szczecina, Poznania, Radomska czy Andrychowa.

Zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji, Patrycja Klatka, która do Dąbrowy Górniczej przyjechała aż z Krosna. Uczennicę do konkursu przygotowywała nauczycielka - Magdalena Gajda. Nie była to moja pierwsza próba. W poprzedniej edycji konkursu zajęła siódme miejsce, ale przez kolejny rok przygotowywałam się bardzo pracowicie i udało się – odebrałam Złoty Indeks Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Po maturze będę więc mogła studiować bezpłatnie logistykę – cieszyła się ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu.

Laureatka wygrała również staż na lotnisku Katowice Airport, zaś klasa Patrycji została zaproszona na wizytę studyjną do portu lotnicznego.

Tegorocznymi partnerzy merytoryczni wydarzenia to wiodące firmy z branży logistycznej:. Raben, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze oraz Śląskie Centrum Logistyczne, którzy ufundowali dla zwycięzców VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej staże, oraz wizyty studyjne i nagrody rzeczowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa oraz Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Związek Transport i Logistyka Polska oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne

Polska Gazeta Transportowa objęła nad wydarzeniem patronat medialny oraz ufundowała dla zwycięzców elektroniczną prenumeratę swojego wydawnictwa.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.wsb.edu.pl/kwl« powrót
Biuro Brokerskie Omega