LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plW budowie kolejny odcinek Via Carpatia
Transport drogowy

W budowie kolejny odcinek Via Carpatia

8 km S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich

HH

W ubiegłym tygodniu zainaugurowano budowę kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S19 na Lubelszczyźnie, będącej częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia. Prace ruszą na odcinku od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie na granicy z województwem podkarpackim.


Wykonawcą odcinka o długości 8 km jest firma Strabag, a wartość kontraktu wynosi 183,6 mln zł. Umowa przewiduje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Inwestycja powinna zostać ukończona w 2021 r.

130 km. Obecnie w województwach lubelskim i podkarpackim realizowanych jest w trybie „projektuj i buduj” blisko 130 km drogi S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim. Budowę podzielono na 12 odcinków, po sześć w obydwu regionach. Umowy na ich realizację podpisano pomiędzy 30 X 2017 r. a 21 XII 2018 r.

Dla czterech odcinków trasy Via Carpatia na Lubelszczyźnie wydano już decyzje ZRID, a kolejne dwie spodziewane są wkrótce. Od 16 IX na trzech fragmentach z pozwoleniem na budowę toczą się już roboty budowlane.

Na terenie województwa podkarpackiego w procedowaniu jest pięć wniosków o wydanie ZRID dla drogi S19, a dla ostatniego odcinka tej trasy przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do złożenia wniosku. Decyzja o pozwoleniu na budowę dla pierwszego z podkarpackich fragmentów szlaku Via Carpatia spodziewana jest w październiku.

Kierowcy jadący z Lublina do Rzeszowa korzystają obecnie z ok. 10 km odcinka drogi S19 na obwodnicy Lublina oraz 19 km fragmentu tej trasy pomiędzy Sokołowem Małopolskim a skrzyżowaniem z autostradą A4 na węźle Rzeszów Wschód.

Z pierwszych odcinków nowej drogi S19 miedzy Lublinem a Sokołowem Małopolskim kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy między oboma miastami w połowie 2022 r. Wtedy bezpośrednie połączenie drogą ekspresową uzyskają też Rzeszów i Warszawa - dzielącą je odległość będzie można pokonać w czasie poniżej 3 godz.« powrót
Biuro Brokerskie Omega