LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
24 czerwca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plW przyszłym roku 46. lokalizacja
Logistyka

W przyszłym roku 46. lokalizacja

Grupa logistyczna z Ulm kontynuuje ekspansję

HH

Seifert Logistics Group kontynuuje ekspansję i latem 2019 r. otworzy swoją 46. lokalizację. Seifert Polska, spółka-córka eksperta logistycznego z Ulm, wygrała przetarg na zaopatrzenie nowej fabryki silników w Jaworze w zachodniej Polsce.


Wizualizacja fabryki   |   Fot. Seifert

Załoga licząca do 350 pracowników będzie wykonywać dziennie ponad 45 tys. operacji logistycznych. A bezzałogowe systemy transportowe oraz zastosowanie technologii RFID mają w przyszłości pomóc w dalszej optymalizacji przepływu towarów.

Od lipca 2019 r. Seifert Polska zadba w nowej fabryce silników niemieckiego producenta samochodów w Jaworze o efektywny przepływ towarów. Klient Seifert Logistics Group planuje na powierzchni około 200 tys. m2 produkcję silników czterocylindrowych oraz skrzyń korbowych za pomocą najnowocześniejszych technik. Do zaopatrzenia linii produkcyjnych w ramach hal produkcyjnych powstało blisko 40 tys. m2 powierzchni logistycznych, na których działać będzie zespół Seiferta. Położenie umożliwi transport na krótkich odcinkach i tym samym szybkie oraz niezawodne dostawy na produkcję.

Głównym zadaniem dla ekspertów logistycznych ma być komisjonowanie części i podzespołów w dokładnej sekwencji produkcyjnej na specjalnych nośnikach ładunków, które towarzyszyć będą montowanym silnikom przez kilka stacji montażowych. Bezzałogowe systemy transportowe wspierać będą zespół Seiferta w zaopatrzeniu poszczególnych punktów linii montażowej. Z kolei procesy wspierane przez RFID (Radio Frequency Identification) mają w przyszłości uczynić pracę jeszcze bardziej wydajną. W długofalowej perspektywie planowana jest integracja kolejnych innowacyjnych technologii, które dodatkowo optymalizować będą łańcuch logistyczny.

Ważny rok operatora. Aby zapewnić ciągłość produkcji, pracownicy Seiferta wykonywać będą ponad 45 tys. operacji logistycznych dziennie. Załoga licząca do 350 pracowników od roku 2021 zadba o niezakłócony przebieg procesów. Oprócz dostaw części i podzespołów na produkcję do zakresu obsługi projektu należeć będzie również przygotowanie silników i skrzyń korbowych do wysyłki wraz z załadunkiem na samochody ciężarowe.

2019 to ważny rok dla Seifert Polska. Po pierwsze, świętować będziemy nasz jubileusz 20-lecia. Po drugie, zlecenie w wysoko wyspecjalizowanym zakładzie produkcji silników w Jaworze podkreśla, że nasze kompetencje w zakresie logistyki kontraktowej cieszą się popytem w całej Europie. Ten segment jest nadal głównym motorem napędowym rozwoju naszej grupy logistycznej - twierdzi Jan Brachmann, prezes zarządu Seifert Polska.« powrót
Biuro Brokerskie Omega