LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
21 maja 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plW Sochaczewie powstanie baza utrzymaniowo-naprawcza
Transport szynowy

W Sochaczewie powstanie baza utrzymaniowo-naprawcza

Nowoczesna inwestycja za ok. 250 mln zł

Hubert Hryniewicz

Koleje Mazowieckie planują budowę od podstaw nowoczesnej bazy utrzymaniowo-naprawczej dla taboru kolejowego w Sochaczewie. Spółka zakupiła już niezbędne grunty o łącznej powierzchni 6,6 ha.

Obecnie przewoźnik przygotowuje procedurę zamówienia publicznego na wybór partnera prywatnego do realizacji tej inwestycji. W ramach prowadzonej działalności, będzie on mógł wykonywać naprawy taboru dla innych przewoźników kolejowych.

Baza posłuży do wykonywania przeglądów w poziomie utrzymania P4 pojazdów wszystkich serii eksploatowanych przez nas teraz i w przyszłości – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Nowa inwestycja będzie przyległa do istniejącej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie i będzie składała się z: hali napraw nadwozi wraz z malarnią, przesuwni wraz z przesuwnicą, specjalistycznych warsztatów naprawczych i przeglądowych, powierzchni magazynowych, całopociągowej myjni taboru i torów postojowych. Zadania z zakresu napraw P4 po stronie inwestora prywatnego obejmą między innymi demontaż i montaż urządzeń, malaturę pojazdów oraz czynności naprawcze wynikające z Dokumentacji Systemu Utrzymania (DSU).

Głównym celem realizacji projektu w Sochaczewie jest obniżenie kosztów napraw okresowych taboru, szczególnie napraw w poziomie utrzymania P4. Realizacja założeń projektu pozwolić ma na dalsze zwiększanie jakości świadczonych usług przewozowych, a także poprawę bezpieczeństwa.

Atutem lokalizacji wybranej dla inwestycji jest bezpośrednie sąsiedztwo z linią kolejową E-20 Warszawa–Poznań–Terespol. W niewielkiej odległości znajduje się również dworzec kolejowy Sochaczew oraz autostrada A2. Usytuowanie nowej bazy w Sochaczewie jest także korzystne z punktu widzenia odległości od Warszawy, która wynosi niewiele ponad 50 km. Szacunkowa wartość inwestycji może wynieść około ćwierć miliarda złotych.« powrót
Biuro Brokerskie Omega