LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWakacyjne połączenie lotnicze Paryż – Kraków
Transport lotniczy

Wakacyjne połączenie lotnicze Paryż – Kraków

Głównie z myślą o Światowych Dniach Młodzieży

Anita Budek

Największy francuski przewoźnik lotniczy, Air France, uruchamia połączenie Paryż – Kraków. W okresie tegorocznych wakacji loty będą się odbywały 4 razy w tygodniu z lotniska im. Charles’a de Gaulle’a do portu w Balicach.


Lotnisko de Gaulle'a, zmodernizowany terminal 2E   |   Fot. Anita Budek

Pierwszy lot odbędzie się 4 lipca a ostatni 28 sierpnia. Na trasie tej latać będą samoloty typu Airbus 319 oraz Airbus A318. Po Warszawie, Kraków jest drugim polskim miastem obsługiwanym przez francuską linię.

Popularny Kraków. Chloé Marchand, dyrektor generalna Air France KLM w Polsce, wyjaśnia, że wprowadzenie sezonowego połączenia z Paryża do Krakowa to efekt dużego zainteresowania lotami na tej trasie w miesiącach letnich. - Kraków jest bardzo popularnym miastem wśród turystów i chętnie odwiedzanym również przez Francuzów. Ponadto tysiące ludzi z całego świata wybiera się w tym roku tam na Światowe Dni Młodzieży – podkreśla Marchand.

Bezpośrednie połączenie z Krakowa do Paryża to również okazja, aby polecieć w inne regiony Europy i świata. Podróżni z Polski będą mogli przesiąść się na lotnisku Gaulle’a. Do ich dyspozycji będzie siatka połączeń Air France KLM, w tym tak ciekawe kierunki jak: Szanghaj, Buenos Aires, Nowy Jork, Los Angeles czy Mauritius.

Port im. Charles’a de Gaulle’a, jest siódmym najważniejszym węzłem lotniczym na świecie i trzecim w Europie. Rocznie obsługuje 60 mln pasażerów. W 2015 r. lotnisko zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Najbardziej ulepszone lotnisko na świecie” w rankingu Skytrax. Trafiło też do pierwszej piątki w zestawieniu „Najlepszych Lotnisk na Świecie 2015” w kategorii „Oferty zakupowej” i pierwszej dziesiątki „W zakresie jakości obsługi pasażerów”. Natomiast zmodernizowany Terminal 2E znalazł się na 6 miejscu w kategorii „Najlepszy terminal na świecie”. 

Flota Air France KLM liczy obecnie 546 samolotów. Linia obsługuje prawie 2,2 tys. lotów dziennie, które realizowane są z lotnisk bazowych Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol. Grupa wraz ze swoimi czteroma markami (Air France, KLM Royal Dutch Airlines, Transavia i hop!Air France) oferuje swoim pasażerom połączenia do 316 miejsc w 115 krajach.« powrót
Biuro Brokerskie Omega