LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
23 lipca 2024 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
www.pgt.plWarto inwestować w innowacje
Logistyka

Warto inwestować w innowacje

Nowe pomysły, nowe rozwiązania

CB

18 I w Warszawie odbyła się konferencja prasowa FM Logistic, na której firma przedstawiła swoje inwestycje z roku ubiegłego, a także - co oczywiste - plany na rok bieżący. Poruszono także tematy zmian w logistyce, rozwoju technologicznego, a nawet rolę Polski jako centrum zarządzania regionem Europy Centralnej.


Przemawia Piotr Sukiennik, dyrektor generalny FM Logistic na Europę Centralną   |   Fot. Cezary Banasiak

Miniony rok był 50-tym jubileuszowym rokiem działalności FM Logistic na świecie, a 23 w Polsce. Nie zabrakło więc także tematów podsumowujących cały ten okres.

Prestiż. Pod koniec zeszłego roku, podczas XVI edycji Gali Logistyki, Transportu, Produkcji odbyło się tradycyjne wręczenie "Oscarów Polskiej Logistyki". FM Logistic otrzymał Złote Godło dla Operatora Logistycznego Roku 2017 (po raz czwarty - poprzednio w 2002, 2013 i 2015 r.), co było zapewne niezwykle miłym akcentem w roku okrągłego jubileuszu. Przez cały okres działalności FM Logistic dynamicznie się rozwijał, budując nowe oddziały na świecie. Ale przede wszystkim inwestował w ludzi, w pracowników. Jednocześnie firmie udało się zachować tożsamość firmy rodzinnej i wyznawane na co dzień wartości - mówił podczas konferencji Piotr Sukiennik, dyrektor generalny FM Logistic na Europę Centralną. Czekają nas teraz lata intensywnego rozwoju, budujemy kolejne platformy logistyczne w Polsce i całym regionie. Inwestujemy aktywnie w innowacje, które pomogą nam dostarczać "szyte na miarę" usługi na każdą potrzebę naszych klientów - dodał.

Raport aktywności w zeszłym roku prezentuje się okazale - FM Logistic m.in. uruchomił 2 nowe platformy we Francji i 2 w Rosji, w Moskwie; w 3 nowych włoskich miastach rozwinął projekt CityLogin; w Indiach przejął Spear Logistic (5. na rynku lokalnym, z 75 platformami i ok. 3 tys. pracowników), rozbudował sieć dystrybucyjną w Chinach i Brazylii, a w lecie rozpoczął działalność w stolicy Wietnamu, w Hanoi.

Innowacje. Ważnym obszarem dla każdej firmy logistycznej powinny być inwestycje w innowacje, a główną motywacją do ich wdrażania - stale i szybko zmieniający się rynek, a zarazem oczywiście chęć optymalizacji łańcuchów dostaw. Jednym z projektów z tego obszaru, który wdrożył FM Logistic także w Polsce, jest CityLogin. W pełni ekologiczne auta z napędem elektrycznym obsługują już dostawy w wielu miastach europejskich, takich jak Rzym, Madryt, Mediolan czy Praga, a od 2017 roku, również w Warszawie. Firma planuje także wykorzystanie dronów do pomocy w obsłudze magazynów.

Jesteśmy doceniani przez naszych klientów jako sprawdzony partner, ale także doradca w zakresie projektowania i realizacji efektywnych łańcuchów dostaw. Mam wrażenie, że sprawdza się nasza koncepcja multiklienckich platform i kompleksowość naszej oferty z utrzymywaniem stałej najwyższej jakości - kontynuował Piotr Sukiennik. Jak pokazuje ponad 20-letnie doświadczenie, odpowiednio rozbudowana infrastruktura i know-how to ogromne atuty dla naszych partnerów biznesowych. Wiadomo, że dobra logistyka, zwłaszcza dzisiaj, pozwala na wyprzedzanie konkurencji i skuteczniejsze docieranie do klientów – podsumował.« powrót
Biuro Brokerskie Omega